grudzień, 2022

czw08gru19:0021:00RUSTAVI - Państwowy Ansambl Pieśni i Tańca Gruzji, Zielona Góra19:00 - 21:00 HWS CRS MOSiR Zielona GóraRodzaj imprezy:Impreza

Opis

Po raz pierwszy w Polsce z dużą trasą koncertową światowej sławy wystąpi Państwowy akademicki ansambl pieśni i tańca ludowego Gruzji «Rustavi».

Od ponad 50 lat zespół «Rustavi» prezentuje publiczności gruzińskie pieśni
i tańce w różnych krajach świata. Zespół charakteryzuje się bogatym repertuarem, kwintesencją, polifonią i cechami wykonawczymi.

Narodowy akademicki ansambl Gruzji «Rustavi» zaprezentuje swoje najlepsze i nowe tańce w Polsce i jak zawsze zaskoczy publiczność fantastyczną energią oraz choreografią. Wszystko odbędzie się pod akompaniament pięknej gruzińskiej muzyki i śpiewu unikalnego chóru na żywo.

Energia gorących mężczyzn z gór Kaukazu, elementy prawdziwego pojedynku na szablach, akrobacje, oraz czułość i łagodność pięknych kobiet, jakby płynących po scenie w fantastycznie kolorowych kostiumach. W każdym tańcu, w każdej pieśni rozbrzmiewa historia całego narodu, regionu, miasta. To są emocje dla całej rodziny: od dzieci do seniorów.
Tańcom Rustavi towarzyszą pieśni ludowe i instrumenty z różnych prowincji Gruzji co tworzy harmonijny spektakl, tym samym dodatkowo wzmacniając cechy regionalne, co odróżnia «Rustavi» od innych zespołów. Piosenkarze, tancerze i instrumentaliści ludowi «Rustavi» umiejętnie łączą się w harmonii podczas swojego programu koncertowego, malując bogaty gobelin Kultury Ludowej Gruzji.

Od momentu powstania zespół «Rustavi» dał około 8000 koncertów w ponad 80 krajach. Wśród nich były wiodące sale koncertowe i operowe na świecie.
Zespół cały czas odświeża i aktualizuje swój program. W ramach trasy koncertowej w Polsce widzowie zobaczą najlepszy program zespołu.

Zespół Narodowego akademickiego ansamblu Gruzji «Rustavi» gwarantuje, że widzowie otrzymają z niczym nieporównywalne emocje i potężny ładunek energii.

Zapraszamy serdecznie!

https://www.facebook.com/events/490920668651588/

Czas

(Czwartek) 19:00 - 21:00

Lokalizacja

HWS CRS MOSiR Zielona Góra

HWS CRS MOSiR Zielona Góra

Back to top button
0:00
0:00
X