sierpień, 2021

wto24sie(sie 24)05:00pon30(sie 30)22:00Pielgrzymka Sanktuaria Wschodniej Polski05:00 - 22:00 (30) Parafia św. Stanisława Kostki w SulechowieRodzaj imprezy:Impreza

Opis

Dzień 1 05:00 zbiórka uczestników w Sulechowie, następnie przejazd do Kazimierza Dolnego – miasta położonego w najbardziej malowniczym punkcie przełomu Wisły przez Wyżyny Środkowopolskie. W czasie spaceru planujemy zobaczyć m.in: Zamek i Basztę, Kościół Farny pw. Św. Jana Chrzciciela i Św. Bartłomieja Apostoła, Duży i Mały Rynek oraz ulicę Senatorską. Po zwiedzaniu Kazimierza Dolnego przejazd na nocleg w okolice Lublina.

Dzień 2 Zwiedzanie Lublina. W czasie spaceru po największym polskim mieście po wschodniej stronie Wisły zobaczymy m. in.: Zamek Lubelski (Kaplica Trójcy Świętej), rynek Starego Miasta, Archikatedra Lubelska, Bazylika pw. św. Stanisława i Klasztor oo. Dominikanów. Tego dnia udamy się również do Zamościa, który jest nazywany przez wielu perłą renesansu. Wyjątkowość miasta została doceniona również przez opinię międzynarodową, gdyż miasto w 1992 r. wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po wyczerpaniu programu przejazd na nocleg w okolicy Zamościa.

Dzień 3 Po śniadaniu wyjazd do Radecznicy – pierwszego w Polsce miejsca związanego z objawieniami św. Antoniego Padewskiego. W objawieniach, które miały miejsce już w XVII w., Św. Antonii prosił o wybudowanie sanktuarium ku jego czci – jednocześnie zapewniając o licznych łaskach, których doświadczą przybywający tu pielgrzymi. Dalej tego dnia przejazd do Sandomierza, gdzie w czasie krótkiego spaceru poznamy historię miasta, które jest wpisane do rejestru zabytków jako zespół urbanistyczno-architektoniczny o światowej randze. W ostatnich latach Sandomierz dodatkowo zyskał na popularności bowiem w tym mieście toczy się akcja popularnego serialu „Ojciec Mateusz”. Nocleg w okolicy Sandomierza.

Dzień 4 Rano przejazd do Sanktuarium i Klasztoru Ojców Bernardynów w Leżajsku. Sanktuarium Zwiastowania NMP i Klasztor Bernardynów są jednym z najcenniejszych zabytków architektury kościelnej z pogranicza renesansu i baroku. W czasie zwiedzania klasztoru istnieje możliwość zamówienia koncertu organowego. Dalej tego dnia udamy się także do Kalwarii Pacławskiej. Miejsce to jest nazywane ze względu na szczególny kult Męki Pańskiej Jerozolimą Wschodu, a ze względu na obecność cudownego obrazu Matki Bożej i umiłowanie Maryi przez wiernych, Jasną Górą Podkarpacia. W sanktuarium przewidziana jest msza święta. Następnie udamy się do Jasienia, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Bieszczadzkiej. Po wyczerpaniu programu przejazd w okolice Soliny na nocleg.

Dzień 5 Po śniadaniu udamy się do Komańczy, gdzie znajduje się Izba Pamięci Kardynała Wyszyńskiego. Kardynał był internowany tutaj w latach 1955-1957. Izba Pamięci znajduje się na terenie Klasztoru Sióstr Nazaretanek i obejrzeć w niej można między innymi pokój Prymasa jak i przedmioty których używał. Następnie udamy się do Polańczyka, gdzie po odwiedzeniu Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości odbędziemy rejs łodzią po Zalewie Solińskim. Na koniec tego dnia jest przewidziany czas wolny na zaporze w Solinie – jednej z największych w Polsce. Po wyczerpaniu programu powrót na nocleg z dnia poprzedniego.

Dzień 6 Przejazd do Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. W skansenie, w którym jest zgromadzonych ponad 100 obiektów, prezentowana jest kultura polsko-ukraińskiego pogranicza wschodniej części polskich Karpat (Bieszczady, Beskid Niski) wraz z Podkarpaciem. Poszczególne grupy etnograficzne (Bojkowie, Łemkowie, Pogórzanie i Dolinianie) posiadają oddzielne sektory ekspozycyjne znakomicie dostosowane do fizjografii terenu. Następnie przejazd do Sanktuarium św. Jana z Dukli. W kościele bernardynów znajduje się kaplica, w której przechowywane są relikwie Świętego, który został wyniesiony na ołtarze przez Jana Pawła II. Na zakończenie dnia przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu (często nazywanym Polskim La Salette) – msza św. i pobyt na dróżkach, które zostały tutaj utworzone na wzór dróżek znajdujących się we francuskim sanktuarium. Nocleg zaplanowany jest w domu pielgrzyma w Dębowcu, tak abyśmy mogli uczestniczyć w wieczornych modlitwach i procesji.

Dzień 7 Przejazd do Tuchowa – zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. W kościele, którym opiekuje się zakon redemptorystów, znajduje się od ponad 400-stu lat cudowny obraz łaskami słynący. Po wyczerpaniu programu przejazd na miejsce zbiórki z dnia pierwszego. Powrót przewidziany jest na późne godziny wieczorne.

Cena: 1290 PLN
Warunkiem zapisania się na pielgrzymkę jest dostarczenie wypełnionego zgłoszenia oraz wpłacenie zaliczki w wysokości 300 PLN; pozostałą kwotę należy wpłacić najpóźniej do 31 dni przed wyjazdem.
Termin wyjazdu:
24-30.08.2021

Cena obejmuje:
• przejazdy autokarowe na trasie pielgrzymki
• zakwaterowanie w pokojach 2,3 osobowych,
• śniadania od 2-go do 7-go dnia oraz obiadokolacje od 1-go do 6-go dnia,
• opiekę pilota i kapłana,
• ubezpieczenie NNW, BP oraz składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie obejmuje:
• opłat związanych z realizacją programu oraz opłaty za zestaw do oprowadzania grup (w sumie ok. 140 PLN/os.) – płatne pilotowi w trakcie wyjazdu,
• dopłaty do pokoju 1-os. w wysokości 600 PLN/os. za cały wyjazd,
• napojów do obiadokolacji, wydatków osobistych.

UWAGA!
• Każdy z uczestników musi posiadać ważny dokument tożsamości w trakcie wyjazdu,
• W przypadku gdy nie będzie możliwy wyjazd (np. obostrzenia związane z Covid-19 zostaną zaostrzone) grupie zostanie zaproponowany nowy termin lub zostaną zwrócone wpłacone środki.
• W przypadku gdyby zgodnie z przepisami dopuszczalna maksymalna ilość zapełnienia miejsc w autokarze zmniejszyła się poniżej 100% biuro zastrzega sobie możliwość ponownej kalkulacji ceny pielgrzymki (po uzgodnieniu z grupą),
• msze będą zorganizowane zgodnie z życzeniem Księdza – opiekuna pielgrzymki,
• uczestnicy pielgrzymki mogą dodatkowo ubezpieczyć się od chorób przewlekłych oraz od kosztów rezygnacji z wyjazdu,
• program ma charakter ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
• ilość uczestników jest ograniczona,
• ceny wstępów mogą ulec zmianie.

https://www.facebook.com/events/848445656009247/

Czas

24 (Wtorek) 05:00 - 30 (Poniedziałek) 22:00

Lokalizacja

Parafia św. Stanisława Kostki w Sulechowie

Parafia św. Stanisława Kostki w Sulechowie

Back to top button
0:00
0:00
X