luty, 2022

śro02lut17:3020:30Nosework - kurs dla początkujących w boRucie17:30 - 20:30 Szkoła dla psów BoRutaRodzaj imprezy:Impreza

Opis

NOSEWORK – kurs dla początkujących

START – Luty 2022 🙂

Grupy 2/3-osobowe (2/3-psiowe ;)) lub tryb indywidualny – do wyboru 🙂

koszt:

90zł – 1 zajęcia indywidualne (tylko po wcześniejszym ustaleniu terminu)
300zł – 4 zajęcia indywidualne (I pakiet)
400zł – 6 zajęć grupowych lub kolejny pakiet zajęć indywidualnych

Czym jest NOSEWORK?

Nosework jest sportem kynologicznym, który można trenować z psem jako formę wspólnej, codziennej aktywności ale także stwarza on możliwość startu w zawodach i „oficjalnego” sprawdzenia swoich umiejętności.
Nosework swój rodowód czerpie z detekcji węchowej i pracy psów służbowych i – najprościej mówiąc – polega on na znalezieniu przez psa konkretnych, wskazanych przez przewodnika substancji zapachowych:)

Dlaczego warto trenować NOSEWORK?

Podstawową zaletą nosework jest fakt, że zasadza się on na najbardziej naturalnej umiejętności naszego psa – na węszeniu 🙂 Psi nos jest niezwykle czuły, zaś węch jest najbardziej rozwiniętym zmysłem psa. Dlatego też zmęczenie psiego nosa poprzez pracę węchową równa się jakościowemu zmęczeniu samego psa.
Nosework może stanowić naszą główną, wspólną aktywność, może być również świetnym dodatkiem do już trenowanych sportów. Daje on niezwykle dużą kreatywność w planowaniu i prowadzeniu treningów (niezależnie od pogody – nosework z powodzeniem przećwiczysz z psiakiem w domu! :)) tak, aby zarówno pies jak i przewodnik czerpali z tej aktywności jak najwięcej zabawy i motywacji do dalszych wyzwań.

Dla kogo NOSEWORK?

Dla wszystkich! 🙂 Każdy pies może węszyć, niezależnie od wieku, rasy i charakteru. Nosework może stanowić idealną formę aktywności dla psów lękliwych, które potrzebują nabrania pewności siebie, a także dla psiaków reaktywnych, nadpobudliwych – tym z kolei pomoże w stabilizacji emocji i polepszy umiejętność skupienia się na konkretnym zadaniu. Dobrze przeprowadzony trening nosework zdrowo zmęczy każdego psiaka i zapewni mu solidną dawkę stymulacji umysłowej!

Na kursie będziemy pracować wg regulaminu Polskiej Ligii Nosework, na zapachach naturalnych:
– cynamon (laska)
– pomarańcza
– goździk

Zajęcia będą odbywać się w poniedziałki na terenie szkoły dla psów boRuta w Zielonej Górze na ul. Orzechowej 6.

Kurs w wymiarze grupowym obejmuje 6 spotkań treningowych + 1 wykładowe (bez psów).

Każdy uczestnik na pierwszych zajęciach otrzyma mini zestaw do samodzielnego treningu między spotkaniami w szkole, dostęp do prywatnej grupy na Facebooku, na której będą publikowane filmy z treningów – będzie możliwość ciągłego feedbacku, zadawania pytań, analizy filmów.

Prowadząca:
Marta Sznajder – dyplomowany trener szkolenia psów i zoopsycholog, założycielka szkoły dla psów boRuta oraz instruktor nosework.
Startując wraz ze swoją suką Rutą (owczarek belgijski tervueren) jest aktywną zawodniczką posłuszeństwa sportowego obedience (obecnie w przygotowaniu do startów w najwyższej klasie 3) oraz nosework, z którymi związana jest już od kilku lat. Razem z Rutą rozpoczęły starty w klasie 2 NW wg regulaminu PLN.

Chcesz zobaczyć jak trenujemy? Zaglądnij na nasz kanał na YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=JpujF_fkgDY&t=144s
https://www.youtube.com/watch?v=WSeI594AIp4&t=25s

Na zajęcia mogą uczęszczać tylko psy posiadające książeczkę zdrowia z aktualnymi szczepieniami i odrobaczeniem ‼️
➡️ Nie przyjmujemy na zajęcia psów wykazujących agresję w stosunku do ludzi i zwierząt‼️

📬📧 ZAPISY – szkoleniepsowboruta@gmail.com lub wiadomość prywatna/ SMS

https://www.facebook.com/events/454838519398486/

Czas

(środa) 17:30 - 20:30

Lokalizacja

Szkoła dla psów BoRuta

Szkoła dla psów BoRuta

Back to top button
0:00
0:00
X