październik, 2020

sob24paź(paź 24)10:00nie25(paź 25)15:30Krakowiak - warsztaty taneczne dla nauczycieli "Szkolny tancmajster"10:00 - 15:30 (25) Pałac w Starym Kisielinie - filia Zielonogórskiego Ośrodka KulturyRodzaj imprezy:Impreza

Opis

„Szkolny tancmajster” to projekt edukacyjny dla nauczycieli ze szkół i przedszkoli, którzy chcą podnosić swoją wiedzę i umiejętności w dziedzinie polskich tańców narodowych. 24 i 25 października w filii Zielonogórskiego Ośrodka Kultury w Starym Kisielinie odbędą się warsztaty, podczas których dowiemy się jak tańczyć i uczyć krakowiaka. Podczas dwudniowych zajęć uczestnicy poznawać będą kroki i figury taneczne oraz metodologię ich nauczania. Omówiony zostanie także kontekst historyczny kształtowania się krakowiaka i innych polskich tańców narodowych oraz ich znaczenie dla walki o zachowanie polskości w XIX wieku.
Zajęcia poprowadzi Michał Kiszowara, dyplomowany instruktor tańca ludowego, wieloletni tancerz Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca.
Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenie „Akademia Tradycji”, które realizuje projekt dzięki wsparciu finansowemu Miasta Zielona Góra. Partnerem projektu jest Zielonogórski Ośrodek Kultury – filia w Starym Kisielinie.

Żeby wziąć udział w warsztatach trzeba być nauczycielem i mieszkać w Zielonej Górze lub pracować w zielonogórskiej placówce oświatowej.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zapisów można dokonywać internetowo poprzez formularz dostepny pod poniższym linkiem:
https://forms.gle/HrwKpBSeK6qwJKtCA

https://www.facebook.com/events/3273223152727672/

Czas

24 (Sobota) 10:00 - 25 (Niedziela) 15:30

Lokalizacja

Pałac w Starym Kisielinie - filia Zielonogórskiego Ośrodka Kultury

Pałac w Starym Kisielinie - filia Zielonogórskiego Ośrodka Kultury

Back to top button
X