listopad, 2020

nie15lis18:0019:00Koncert muzyki kameralnej z berlińskim akcentem!18:00 - 19:00 Centrum Kultury "Zamek" w KożuchowieRodzaj imprezy:Impreza

Opis

8. Lubuski Festiwal Muzyczny będzie niesamowitym wydarzeniem artystycznym i zabierze nas w cudowny świat muzyki, porwie duszę do przeżywania najpiękniejszych uniesień.

Zapraszamy wyjątkową gwiazdę muzyki klasycznej Dominika Wollenwebera, rożkistę Berliner Philharmoniker.

Zapraszamy Cię do współtworzenia tego niezwykłego koncertu.

WESPRZYJ NAS => https://bit.ly/3jkocuv

Festiwal to uznana marka kulturalna województwa lubuskiego a my nie spoczywamy na laurach tylko przeprowadzimy dla Was 5 wyjątkowych wydarzeń artystycznych.

Ze względu na pandemię COVID 19 musieliśmy przenieść nasze koncerty na jesień 2020 roku.

Nasz wspaniały gość i artysta Dominik Wollenweber przyjedzie do Zielonej Góry w listopadzie na zaproszenie Stowarzyszenia Artystów Zdolni do Wszystkiego.

Kim jest Dominik Wollenweber ? – to przede wszystkim artysta o światowej sławie. Profesor klasy oboju w renomowanej Hochschule für Musik Hanns Eisler Berlin oraz rożkista jednej z najlepszych orkiestr świata Berliner Philharmoniker.

Pomimo trwających obostrzeń sanitarnych i odwołanych wydarzeń kulturalnych marzy nam się usłyszeć na żywo grę rożkisty Berliner Philharmoniker oraz zorganizować koncert muzyki kameralnej dla wszystkich Lubuszan i gości festiwalowych, którzy licznie nas wspierali przez ostatnie lata działalności.

GDZIE I KIEDY ?

15.11.2020 godz. 18:00

Zamek Książąt Piastowskich w Kożuchowie, Centrum Kultury ,, Zamek”

ul. Klasztorna 14

Dominik Wollenweber – rożek angielski

Magdalena Duś – fortepian

Reed Connection Trio

Michał Mogiła – obój

Jarosław Podsiadlik – klarnet

Rafał Dołęga – fagot

Od 9 lat jako muzycy działający w Stowarzyszeniu Artystów Zdolni do Wszystkiego zorganizowaliśmy w Polsce 18 ogólnopolskich festiwali muzycznych a naszymi gośćmi byli najwięksi artyści polskiej i zagranicznej sceny muzycznej: Grupa MoCarta, Krzysztof Napiórkowski, Kayah, Jerzy Stuhr, Leszek Możdżer i wielu innych.

Naszym głównym celem jest działalność publiczna na rzecz promowania i upowszechniania

kultury i sztuki w Rzeczypospolitej Polskiej ze szczególnym uwzględnieniem społeczności Zielonej Góry

oraz Ziemi Lubuskiej.

W województwie lubuskim gościliśmy już laureatów konkursów chopinowskich, wybitnych pianistów: Dmitry Shishkin (Rosja), Georgijs Osokins (Łotwa) oraz znakomitych oboistów, którzy co roku są gośćmi międzynarodowych kursów mistrzowskich.

Lubuski Festiwal Muzyczny i Międzynarodowe Kursy Mistrzowskie to największe osiągnięcie artystyczne naszego stowarzyszenia:

Do Zielonej Góry przyjeżdżają młodzi studenci i uczniowie z całego świata zdobywać nowe umiejętności gry na instrumencie i poszerzać swoje horyzonty muzyczne.

Dlaczego Dominik Wollenweber?

,,Jako rożkista mam dużo czasu na słuchanie. Gram głównie wtedy, gdy wszyscy inni muzycy milczą. Ciemny dźwięk rożka angielskiego jest szczególnie słyszalny w chwilach lirycznych, melancholijnych i kontemplacyjnych.”

Brzmienie rożków angielskich (ang. Cor anglais) jest mu znane od najmłodszych lat: jego ojciec grał na rożku angielskim w Bayerischen Staatsorchester.

Jednak Dominik Wollenweber przeszedł długą drogę do tego instrumentu. Najpierw grał na flecie, a w wieku 14 lat zaczął grać na oboju, który studiował w Monachium u Hagena Wangenheima w Musikhochschule oraz u Simona Denta w Konserwatorium Richarda Straussa.

Pierwsze kontakty z Berliner Philharmoniker nawiązał jako stypendysta Orchestra Academy, w której studiował w latach 1991-93 u Hansjörga Schellenbergera. W tym czasie Wollenweber był głównym oboistą Młodzieżowej Orkiestry Unii Europejskiej pod dyrekcją Claudio Abbado. Po zgłoszeniu na różne egzaminy orkiestrowe wygrał konkurs na stanowsko rożkisty do Filharmoników Berlińskich

Oprócz wielu zajęć orkiestrowych i kameralnych od 2000 roku wykłada jako profesor klasy oboju w Hanns Eisler Musikhochschule w Berlinie.

Ojciec sześciorga dzieci, wolny czas najchętniej spędza z rodziną.

Każdemu z Was już dzisiaj dziękujemy za wsparcie i liczymy na to, że spotkamy się wszyscy razem na Zamku Książąt Piastowskich w Kożuchowie 15.11.2020 roku .

Do miłego zobaczenia!

https://www.facebook.com/events/813986026016291/

Czas

(Niedziela) 18:00 - 19:00

Lokalizacja

Centrum Kultury "Zamek" w Kożuchowie

Centrum Kultury "Zamek" w Kożuchowie

Back to top button
X