luty, 2021

sob27lut11:0019:00Kobiecość i Męskość we mnie - Krąg kobiet i mężczyzn (vol.3) - warsztat pogłębiony11:00 - 19:00 Szkoła Jogi Joganova Daria KozeraRodzaj imprezy:Impreza

Opis

“Miłość i współczucie to rzeczy niezbędne, nie luksusowe. Bez nich ludzkość nie przetrwa” – Dalajlama

💜💚❤️💚💜

Kobiety i Mężczyźni – wołam Was. Do kręgu.

Krąg to przestrzeń, w której spotykamy się na równi, wychodzimy poza wszelkie podziały i klasyfikacje, każdy ze swoją historią jest tak samo ważny, ale i odpowiedzialny za tworzenie tej przestrzeni, uczymy się różnorodności i pełnej akceptacji. Wracamy do źródła czyli bezpiecznej wibracji serca, aby móc dzielić się sobą, usłyszeć siebie samych i siebie nawzajem, bez ocen, bez rad, mówić o sobie, swoich emocjach, doświadczeniach, milczeć, być, śmiać się, płakać, przytulać, widzieć, być widzianą/ym, słyszeć, być słyszaną/ym, szanować i być szanowaną/ym, ze wszystkim co wnosi każdy z nas.

Z tęsknoty za spotkaniem z drugim człowiekiem w autentyczności, prawdzie, szczerości, z otwartym sercem, w akceptacji, ponad wszelkimi nakładkami, rolami, przekonaniami, zasłonami, zrodziła się we mnie potrzeba spotkania w kręgu kobiet i mężczyzn, do którego serdecznie Cię ZAPRASZAM.

Wielokrotnie zastanawiam się co jest w sercach kobiet i mężczyzn, co by powiedzieli, zrobili, stając w swojej prawdzie, będąc w pełnej zgodzie ze sobą, bez lęku o to, co powinni a czego nie powinni, bez obaw o oceny innych. Wiele z nas się nad tym zastanawia. Kobiety zaczęły spotykać się i w bezpiecznych przestrzeniach kręgów kobiet, swoich przyjaźni, rodzinnych, dzielić się tym, co noszą w sercach, odbudowywać swoją moc i uzdrawiać poczucie kobiecości. Mężczyźni również się spotykają, choć takich kręgów jest dużo, dużo mniej. Nadal jest w Was wiele lęku o ujawnienie tej miękkiej części siebie, swoich emocji, które przecież każdy z Was nosi w swoim sercu. Przecież jesteście żywi, czujecie. I to jest piękne. Magia zadziewa się kiedy można to uwolnić i przekonać się, że wszyscy jesteśmy tacy sami, przeżywamy podobne uczucia, stany, tylko mamy inne sposoby wyrażania ich, reagowania na nie, radzenia sobie z nimi. W kręgu możemy się inspirować i uczyć od siebie. Kiedy kobieta spotyka “męskie” naprzeciw siebie, może dostrzec męskie w sobie, a spotykając “kobiece” naprzeciw – wzmocnić kobiece w sobie. Podobnie mężczyzna. Kiedy mężczyzna spotyka “kobiece” naprzeciw siebie, dostrzega kobiece w sobie, a spotykając “męskie” naprzeciw – wzmacnia męskie w sobie.
Krąg mieszany jest przestrzenią spotkania dwóch światów, różnych energii, różnych wrażliwości, na pozór tak odległych, a przecież tak bliskich, po to, by ponownie być ze sobą z przestrzeni serca i miłości, by uzdrawiać stare wzorce, które już nie mają racji bytu, by przywracać szacunek i zachwyt nad CUDEM jakim jest kobieta i mężczyzna.

Tym razem będziemy się przyglądać tematowi Kobiecości i Męskości w sobie i w innych !
Każdy z nas ma na ten temat jakiś obraz w sobie, budowany latami, w oparciu o przekazy pochodzące z wychowania, edukacji, kultury, masowych mediów, oraz o własne doświadczenia. Jakie barwy ma ten “obraz”, ile jest w nim Twojej prawdy, która służy Ci w pełnym odczuwaniu siebie i budowaniu życia, którego pragniesz, a ile filtrów, które zaciemniają i zniekształcają.

Szukając odpowiedzi na te pytania, będziemy sprawdzać:
> czym jest kobiecość, czym jest męskość – Twoje przekonania i programy versus Twoja prawda na ten temat
> czym kobiecość nie jest, czym męskość nie jest – Twoje przekonania i programy versus Twoja prawda na ten temat
> jak przejawiają się jakości obu tych aspektów w Tobie i w Twoim życiu, relacjach
> czego potrzebujesz, aby oba te aspekty w Tobie mogły współistnieć w harmonii, służąc Twojemu szczęściu i spełnieniu.

Krąg zaczniemy RUCHEM, wyłonieniem INTENCJI, wspólną MEDYTACJĄ, a następnie spożyciem ceremonialnego KAKAO, które pomogą nam przenieść naszą uwagę i świadomość do serca, rozgościć się w tej przestrzeni, by właśnie z tego poziomu wyjść na spotkanie – SIEBIE i DRUGIEGO CZŁOWIEKA. Będą również elementy RELAKSACJI i pracy z CIAŁEM w ruchu, tańcu.

💜💚❤️💚💜

DLACZEGO KRĄG ?
Idea Kręgów wywodzi się z tradycji rdzennych kultur (z wszystkich stron świata), w których kobiety i mężczyźni (razem bądź osobno) spotykali się w takiej formule, by się dzielić tym, co osobiście dla nich ważne, by dyskutować to, co ważne dla społeczności, by podejmować kluczowe decyzje, by się wspierać, by dokonywać rytuałów przejścia, inicjacji.

CO BĘDZIEMY ROBIĆ W KRĘGU ?
W czasie kręgu będziemy doświadczać siebie poprzez ruch, taniec, medytację, wejście w przestrzeń serca dzięki kakao, obecność, uważność, rozmowę, słuchanie, dzielenie się, być może jakieś doświadczenia mentalne oraz cokolwiek się pojawi – śmiech, płacz, śpiew, taniec 🙂

CO JEST DLA NAS WAŻNE W KRĘGU ?
Wartości, które uczymy się celebrować w kręgu to: uwaga, empatia, akceptacja, współczucie, zrozumienie, życzliwość, szacunek, dyskrecja, autentyczność, wolność.

CZYM JEST KRĄG ?
Forma spotkań, która polega na tym, że kilka do kilkunastu osób spotyka się i każda z nich opowiada po kolei o tym, co aktualnie jest w niej żywe i ważne. Komunikacja płynie po kręgu – każda z osób mówi po kolei, podając sobie tzw. talking stick, „gadający patyk”, czyli przedmiot mocy (patyk, muszla,
kamień itp.) – mówi tylko ta osoba, która trzyma przedmiot. Uniemożliwia to zadawanie pytań i komentowanie. I sprawia, że Krąg bardzo się różni od tzw. towarzyskich „spotkań przy kawie czy piwie”. Drugą ważną składową jest niecodzienność, jaką daje krąg – w kręgu często jesteśmy o wiele bliżej własnej PRAWDY, niż na co dzień, słuchamy siebie o wiele głębiej niż na co dzień, nie oceniamy, nie krytykujemy, nie reagujemy impulsywnie na to, co słyszymy. Krąg jest laboratorium, minielektrownią generującą moc i mobilną szkołą – słuchania, intuicji, empatii, nieoceniania, wdzięczności, połączenia. Uczymy się tych jakości i stopniowo widzimy, jak zaczynają one być coraz bardziej obecne w naszym życiu poza kręgiem, jak rozwijając siebie, generujemy zmianę w naszym otoczeniu (rodzinie, przyjaźniach, znajomych). Plus odczuwamy wyraźnie, jak krąg dodaje mocy – pozwala się oczyścić, wyciszyć, ponazywać to, co w nas się dzieje, pozwala powiedzieć na głos o marzeniach, otworzyć się na nowe.

DLA KOGO ?
Zapraszam serdecznie osoby dorosłe w każdym wieku, kobiety, mężczyzn, pary – każdej konstelacji płciowej.

!!!
Przeciwwskazania do spożycia kakao:
– ciąża,
– karminie piersią,
– problemy z sercem/ciśnieniem,
– kamica nerkowa,
– aktualne przyjmowanie leków psychotropowych !
– choroby psychiczne (neurozy, psychozy, schizofrenia)
– inne poważne choroby (upewnij się podczas zapisu)
!!!

!!! Spotkamy się w kameralnej grupie – maks 12 !!!

— Krąg nie jest formą psychoterapii grupowej i nie może jej zastąpić ! W kręgu każdy z nas jest odpowiedzialny za własne emocje i procesy, które się zadzieją. —

GDZIE: Joganova / ul.Sikorskiego 4 / Zielona Góra (wejście główne do budynku od ul. Sikorskiego)

KIEDY:
SOBOTA / 27.02.2021 r. / godz. 11:00-19:00 /

KOSZT:
180 zł/os., 300 zł/para (przy wpłacie zaliczki lub całości do 26.01.2021)
220 zł/os., 380 zł/para (przy wpłacie zaliczki lub całości od 27.01.2021)

— Jeśli chcesz wziąć udział, a pieniądze są dla Ciebie utrudnieniem na chwilę obecną, skontaktuj się ze mną, poszukamy na to jakiegoś rozwiązania. —

WAŻNE !

ZGŁOSZENIE i INFO:
Magdalena – m.pytkowska@op.pl; +48 605 578 893
(Konieczne jest zgłoszenie udziału i wpłata zaliczki !)

—————————
Trzymająca krąg:

Magdalena Pytkowska – psychoterapeutka w nurcie pracy z ciałem (DMT – terapia tańcem i ruchem), masażystka dźwiękiem, kobieta i artystka zafascynowana życiem i przeżywaniem go w prawdzie, relacjami, bliskością, zakochana w naturze i kochająca ludzi.
W codzienności ważne są dla mnie autentyczność, intuicja, cisza, harmonia, łagodność, uważność i relacje z ludźmi. Z zaciekawieniem obserwuję życie, wciąż ucząc się uważnie w nim uczestniczyć, słyszeć, widzieć, być obecną, doświadczać chwilę po chwili, czując, przeżywając, prawdziwi

Czas

(Sobota) 11:00 - 19:00

Lokalizacja

Szkoła Jogi Joganova Daria Kozera

Szkoła Jogi Joganova Daria Kozera

Back to top button
X