październik, 2021

sob30paź(paź 30)10:00nie31(paź 31)16:00ILUSTRACJA I KOMIKS_ON LINE10:00 - 16:00 (31) Instytut Sztuk Wizualnych UZRodzaj imprezy:Impreza

Opis

Studia „Ilustracja i komiks z elementami concept art” przygotowują do prestiżowych i rozwojowych zawodów związanych z rysunkiem. Na komiks i ilustrację patrzymy w bardzo szerokiej perspektywie. Kierunek jest dostosowany do kształcenia pod kątem pracy w zawodach, w których ilustracja jest bardzo ważna. Pomagamy w kształtowaniu własnej drogi twórczej oraz indywidualnej wrażliwości w kreacjach użytkowych i artystycznych.
Program studiów obejmuje zajęcia teoretyczne oraz ćwiczenia praktyczne w mediach tradycyjnych oraz cyfrowych. Uczymy stosowania narzędzi oraz technik malarskich i rysunkowych. Proponujemy praktykę w tradycyjnej pracowni grafiki warsztatowej, ćwiczenia przy użyciu technik tradycyjnych prowadzone w oparciu o historię ilustracji (litografia, drzeworyt). Planujemy zajęcia w zakresie nowych mediów obejmujące digital painting oraz 3D. Uczymy wykorzystywania programów graficznych i fotografii w pracy ilustratora. Zajęcia teoretyczne oraz ćwiczenia praktyczne prowadzone będą w zakresie ilustracji, komiksu, storyboardu, concept artu, grafiki 3D w grach oraz digital painting.
Ważnym elementem jest blok spotkań autorskich / wykładów gościnnych. Zaproszeni przez nas czołowi polscy rysownicy, twórcy komiksów oraz ilustratorzy poprowadzą wykłady oraz warsztaty, w oparciu o ich doświadczenie studenci zapoznają się z realiami pracy w zawodzie.
Podczas zajęć skoncentrujemy się na kompleksowym nauczaniu umiejętności oraz przekazaniu wiedzy, której wymaga praca w charakterze ilustratora. Umiejętności, które posiądzie absolwent, umożliwią mu podjęcie pracy w charakterze rysownika koncepcyjnego przy produkcji filmów, reklam oraz gier komputerowych.
Szczegółowe informacje o rekrutacji i formalnościach pod adresem: http://www.isw.uz.zgora.pl/ w zakładce

https://www.facebook.com/events/337816474643477/

Czas

30 (Sobota) 10:00 - 31 (Niedziela) 16:00

Lokalizacja

Instytut Sztuk Wizualnych UZ

Instytut Sztuk Wizualnych UZ

Back to top button
0:00
0:00
X