październik, 2021

śro27paź18:0020:00Czy Niemcy to państwo niebezpieczne?18:00 - 20:00 Piekarnia Cichej KobietyRodzaj imprezy:Impreza

Opis

Czy Niemcy to państwo niebezpieczne?
Zielonogórski Klub „Tygodnika Powszechnego” zaprasza na spotkanie z prof. Klausem Bachmannem i promocję Jego książki “Problem z Guliwerem. Dlaczego Niemcy stają się coraz większe, a Europa coraz mniejsza.”
Każdy w Polsce ma coś innego na myśli, kiedy myśli „Niemcy” – jedni widzą groźne nieprzyjazne państwo, które wobec Polski próbuje realizować cele Rzeszy Bismarcka pokojowymi sposobami, inni widzą w Niemczech ostatnią deskę ratunku dla liberalnej demokracji.
Wszyscy się mylą – twierdzi znany publicysta, politolog i historyk Klaus Bachmann. Dzisiejsze Niemcy są strukturalnie niezdolne i w dodatku niechętne jakiejkolwiek ekspansji czy agresji, ich armia jest tylko częściowo zdolna do działania, a system polityczny uniemożliwia nieobliczalne działania w polityce zagranicznej.
To, co Niemcy dziś czyni niebezpiecznym państwem dla niektórych sąsiadów i dla krajów na peryferiach Europy, to nie ich rzekomo agresywna polityka historyczna, albo dążenie do ekspansji, lecz to, czego Niemcom wszyscy zazdroszczą – niezwykle rozbudowane i sprawne państwo dobrobytu, które przyciąga tanią siłę roboczą, wywołuje drenaż mózgów z całego świata i powoduje, jak pisze Bachmann, że Niemcy mogą teraz rozwiązywać wszystkie swoje problemy kosztem innych.
Moderatorem spotkania będzie Konrad Stanglewicz.

Spotkanie odbędzie się w środę, 27 października o godzinie 18.00 w Klubie „Piekarnia Cichej Kobiety” w Zielonej Górze ul. Fabryczna 13. Wstęp wolny.

foto; M.Wierczyski

https://www.facebook.com/events/3731786293591246/

Czas

(środa) 18:00 - 20:00

Lokalizacja

Piekarnia Cichej Kobiety

Piekarnia Cichej Kobiety

Back to top button
0:00
0:00
X