grudzień, 2021

pią03gru(gru 3)09:00nie05(gru 5)17:003-5.12.2021 Integracja odruchów dynamicznych i posturalnych cz. 209:00 - 17:00 (5) Zielona GóraRodzaj imprezy:Impreza

Opis

Autorem metody jest dr Svetlana Masgutova i dr Nelly Akhmatova Międzynarodowy Instytut Neurokinezjologii.

Rozwój ruchowy rozpoczyna się już od momentu poczęcia. Dzięki niemu rozwija się ciało i mózg człowieka, przy czym ciało w poszczególnych fazach dojrzewania realizuje ściśle określony program tzw. schematy ruchowe – najpierw dziecko ćwiczy unoszenie główki, przewraca się na boki, potem próbuje pełzać, raczkować, aż w końcu ku radości rodziców stawia pierwsze kroki. Nasza pociecha doskonale wie, jaki rodzaj aktywności jest jej potrzebny w danym momencie rozwoju.
Ciało dziecka na odpowiednim etapie przechodzi przez podstawowe schematy odruchów według naturalnych praw. Każdy specyficzny ruch pojawia się i rozwija w określonym czasie. Kiedy już dziecko wyuczy się wystarczająco dobrze odpowiedniego schematu przechodzi do doskonalenia kolejnych bardziej złożonych modeli ruchu. Jeśli we wczesnym dzieciństwie prawidłowo rozwinie się odruch chwytny i da bazę rozwoju innym odruchom, malec nie będzie miał problemów z prawidłowym utrzymaniem długopisu, zapinaniem guzików itp. Po prostu jeden schemat ruchu stymuluje pojawianie się następnego. Tak tworzy się podstawa rozwoju ruchowego, która gwarantuje pełen rozwój człowieka.

Stosowana metoda dr S. Masgutovej pozwala wykryć, który odruch wstrzymuje lub opóźnia prawidłowy rozwój ruchowy dziecka. Przez uaktywnianie systemu ruchowego możemy doprowadzić do rozwinięcia odruchu i zintegrowania go z całym układem umysł-ciało, co zapewni przejście na wyższy poziom rozwoju ruchowego i psychicznego. Równoważenia odruchów poprzez ćwiczenia, zabawę i naturalną aktywność dziecka przynoszą znakomite rezultaty.

MNRI® Integracja odruchów dynamicznych i posturalnych – Część 2
Dzień 1
Przypomnienie wiadomości o koncepcja neurosensomotorycznej integracji schematów odruchów wg dr S. Masgutovej.
Przypomnienie informacji o związku odruchów i mechanizmów obronnych.
Praca z diagnozą i technikami integracji odruchów
odruch chodu automatycznego Thomasa.
odruch pełzania Bauera
odruch Moro.
Dzień 2
Praca z diagnozą i technikami integracji odruchów:
odruch podparcia rąk
odruch Landaua
odruch wzlotu i lądowania
odruch orientacyjny Pawłowa
odruch prostowania tułowia
odruch Symetryczny toniczny szyi
odruch grzbietowy Galanta.
Dzień 3
Praca z diagnozą i technikami integracji odruchów:
odruch Pereza
odruch błędnikowy toniczny.
Dodatkowe techniki pracy.

Zapraszamy do zapisów przez formularz zgłoszeniowy:

Formularz zgłoszeniowy

Cena 1700zł

https://www.facebook.com/events/249095453665202/

Czas

3 (Piątek) 09:00 - 5 (Niedziela) 17:00

Lokalizacja

Zielona Góra

Zielona Góra

Back to top button
0:00
0:00
X