HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Zobacz, jak strażacy prowadzą akcję ratunkową na dostrzegalni [WIDEO]

35-metrów nad ziemią też można zasłabnąć i… co wtedy? Pomoc nad koronę drzew też musi dotrzeć szybko i bezpiecznie.

Obserwator doznający zawału serca na dostrzegalni przeciwpożarowej – to scenariusz, z którym mierzyli się wczoraj zielonogórscy strażacy z grupy wysokościowej.

Leśnicy od zawsze współpracują ze strażą pożarną. Ćwiczenia prezentują naszą współpracę, bo musimy być gotowi na wszystko. Obserwator może zasłabnąć na wieży. Takie ćwiczenia pomagają, żeby sprawnie cała akcja mogła przebiegać.

W takich warunkach drabina oczywiście odpada. Strażacy poszkodowanego na noszach transportowali w dół, używając technik alpinistycznych.

Grupa ratownictwa specjalistycznego, grupa ratownictwa wysokościowego prowadziła ćwiczenia wysokościowe. Polegały one na ewakuacji osoby poszkodowanej z wysokości, w tym przypadku osoby pracującej na dostrzegalni. Epizod był taki, że osoba pracująca na dostrzegalni zgłosiła dolegliwości uniemożliwiające samodzielne opuszczenie stanowiska pracy. Zadysponowana została grupa ratownictwa wysokościowego, która za pomocą technik alpinistycznych sprowadziła poszkodowanego na ziemię, żeby mu udzielić dalszej pomocy.

Ćwiczenia odbywały się w Niwiskach.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: