HOTZIELONA GÓRA:

Znamy zwycięskie projekty Budżetu Obywatelskiego 2022!

Sportowo-rekreacyjne, dla dzieci, dorosłych, ale i z myślą o zwierzętach – tak w skrócie można opisać zwycięskie zadania w tegorocznym Budżecie Obywatelskim. Zielonogórzanie wybrali w sumie 10 projektów.

Zrealizowane zostanie siedem projektów miejskich i trzy dzielnicowe. Najwięcej głosów, niemal 4 tys. zebrała Zawada. Przy tamtejszym boisku piłkarskim powstanie szatnia. W mieście, ponad 2 tys. 700 głosów dostała koncepcja Centrum Edukacji Humanitarnej. O zainteresowaniu tegorocznym budżetem mówi Piotr Dubicki, pełnomocnik Prezydenta Miasta Zielona Góra, ds. konsultacji społecznych.

Głosowanie trwało dwa tygodnie, w okresie świąteczno-noworocznym. Ponad 16 tys. mieszkańców zaangażowało się w głosowanie i aktywnie uczestniczyło w tegorocznej edycji budżetu.

To drugi budżet, w którym głosowanie wyłącznie odbywało się online. Zdaniem Dubickiego, platforma zdaje egzamin.

W pierwszym kwartale tego roku będziemy chcieli zrobić szersze konsultacje wśród mieszkańców dotyczące ich postrzegania budżetu. Co chcieliby w nim zmienić, żebyśmy jak najbardziej mogli dostosować go do potrzeb zielonogórzan.

W gronie zwycięskich projektów znalazł się też m.in. projekt „Dbamy o nasz Chynów” czy zadaszenie trybun na stadionie piłkarskim przy ul. Sulechowskiej, jak również projekt defibrylatorów dla dzielnic Zielonej Góry. Wszystkie zwycięskie projekty znajdziecie na wZielonej.pl. Dodajmy, że pula całego budżetu to w sumie 6,5 mln zł.

foto: mat. prasowe Urzędu Miasta

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: