HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Budżet Obywatelski 2021 rozstrzygnięty! Komu radość? [WIDEO]

Mieszkańcy postawili głównie na rekreację! Poznaliśmy wyniki tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Dominują projekty rekreacyjne, kosztem np. drogowych.

Te ostatnie będą przeprowadzone jedynie w ramach Dzielnicy Nowe Miasto. Budżet Obywatelski i jego rozstrzygnięcia komentuje Piotr Dubicki z Urzędu Miasta Zielona Góra, pełnomocnik prezydenta Zielonej Góry ds. konsultacji społecznych.

W tym roku postawiliśmy również na sport. Dwa tory rowerowe, jak również jednym z elementów, który zlokalizowany będzie na Chynowie, też będzie mini bike park.

„Przyjazny i sportowy Chynów” to projekt, który uzyskał najwięcej, ponad 3,5 tys. głosów w starym mieście. W Dzielnicy Nowe Miasto ponad 5,5 tys. głosów otrzymał projekt „Bezpieczny Przylep”.

Głosowanie po raz pierwszy zostało przeprowadzone online. Zdaniem Dubickiego ta forma sprawdziła się.

Cały budżet był zdalnie. Począwszy od zgłaszania, przez weryfikację, po głosowanie. Z tego, co widzimy mieszkańcom ta forma przypadła do gustu i myślę, że będziemy ją dalej praktykować. 27 tys. osób zagłosowało. Może cieszyć ten wynik.

W bieżącej edycji zwyciężyło w sumie 15 zadań. W tzw. starej Zielonej Górze zostanie zrealizowanych 10, w Dzielnicy Nowe Miasto 5. Listę znajdziecie poniżej.

mat. prasowe Urzędu Miasta Zielona Góra

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: