HOTZIELONA GÓRA:

Zmiana organizacji ruchu przy Wrocławskiej. Jest też więcej patroli policji

Od piątku na ulicy Wrocławskiej, na odcinku pomiędzy Słowackiego a rondem Świętego Urbana, obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. Zmiana wiąże się także z wyznaczeniem drugiego pasa ruchu. 

Oznacza to, że osoby wracające z cmentarza nie mogą skręcić w lewo w ulicę Słowackiego. Poza tym wjazd oraz wyjazd na wszystkie parkingi odbywa się wyłącznie w prawą stronę. Tłumaczy podinsp. Małgorzata Stanisławska z zielonogórskiej policji.

Wjeżdżając na parking przy nowej części cmentarza będzie można wjechać tylko jednym wjazdem. Będzie też jeden wyjazd, w prawą stronę. Następnie będzie można zawrócić na rondzie Św. Urbana. Tradycyjnie już zostanie uruchomiony parking na stadionie. Będzie on płatny. Powstanie też parking na zajezdni MZK. Zaparkują tam auta osobowe. 

 

Do 3 listopada nie zaparkują tam auta ciężarowe. W okolicach nekropolii pojawiło się także więcej patroli policji. I to do poleceń mundurowych powinniśmy się w pierwszej kolejności stosować.

W newralgicznych punktach będą stali policjanci i będą pomagali. Prosimy jednak kierowców o cierpliwość, zdjęcie nogi z gazu oraz stosowanie się do poleceń policjantów. Bo będą oni tam po to, żeby było bezpieczniej. 

 

Dodajmy, że mały parking przy tzw. Starym Cmentarzu jest dostępny wyłącznie dla osób niepełnosprawnych. Mogą tam wjechać także osoby z zaopatrzeniem, ale wyłącznie na czas rozładunku. Zmiany w organizacji ruchu potrwają do środy 3 listopada.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: