HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Złoty napój, Food Trucki i dobry klimat! Za nami I Lubuski Oktoberfest

Dużym sukcesem zakończył się wczoraj pierwszy Lubuski Oktoberfest. W Muzeum Etnograficznym w Ochli pojawiło się kilka tysięcy mieszkańców Zielonej Góry i okolic.

Królował złocisty napój, jak to na Oktoberfeście, czyli piwo, ale nie tylko. Nie zabrakło koncertów, pokazu laserów, food trucków. Ponadto wybrano najlepszą dynię a uczestnicy mogli brać udział w kiszeniu warzyw.

– Impreza się sprawdziła, już teraz myślimy o drugiej edycji – mówił wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn. Urząd Marszałkowski był bowiem jednym z organizatorów tego wydarzenia. 

Jest piękne miejsce, ale chcemy rozpocząć wejście w tę jesień, więc wzorujemy się na Oktoberfeście z Niemiec. Chcemy pokazać produkty regionalne, okraszając to dobrym lubuskim piwem. 
 
 

W muzeum nie zabrakło wystawców z różnych branż w tym pszczelarzy. Krzysztofa Kowalczyka z pasieki z Kowalowa zapytaliśmy o to, jaki jest najlepszy miód.

Każdy miód jest dobry, choć dla mnie akacjowy. Jest dobry dla dzieci, ma dużo fruktozy. 
 
 
Impreza spodobała się również samym zwiedzającym. 
 
 
Dodajmy, że patronat nad imprezą sprawowało Radio Index i Index TV. Obszerna relacja z tego wydarzenia w naszych mediach społecznościowych. 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: