SPORT:WAŻNE

Zastal znów jest wielki! Wygraliśmy z Parmą Perm

Świetny mecz i kolejne zwycięstwo koszykarzy Zastalu Enei BC Zielona Góra w rozgrywkach ligi VTB. Zastalowcy pokonali na wyjeździe Parmą Perm 85:79!

Zwycięstwo jest tym cenniejsze, ze nasz zespól przystąpił do tego meczu osłabiony brakiem Marcela Ponitki i Blake’a Reynoldsa.

Parma lepiej weszła w mecz (prowadzenie 13:6), ale to Zastal prowadził po pierwszej kwarcie 24:20. W drugiej odsłonie znów lekka przewaga zielonogórzan. Do przerwy 47:41 dla Zastalu. Po 30 minutach nasi koszykarze prowadzą 69:62. W ostatniej odsłonie nasz zespól notuje przestój, ale ma więcej zimnej krwi w końcówce i utrzymuje ostatecznie sześciopunktowe prowadzenie wygrywając 85:79.,

Znakomity mecz rozegrali Iffe Lundberg (25 punktów, 6 zbiórek, 5 asyst), Rolands Freimanis (21 punktów, 4 trójki) i Geoffrey Groselle (19 punktów, 9 zbiórek). Była to piąta wygrana Zastalu w tych rozgrywkach.