HOTSPORT:ZIELONA GÓRA:

Zastal zacznie 12 sierpnia. Dzień później spotkanie z kibicami w Osiecznicy

Do nowego sezonu szykują się koszykarze Enei Zastalu BC Zielona Góra. Drużyna powoli, ale konsekwentnie jest budowana.

Jak już informowaliśmy, w kadrze dojdzie do prawdziwej rewolucji. Trenerem pozostanie Oliver Vidin. Co się w tej chwili dzieje i jak wyglądać będą pierwsze dni w okresie przygotowawczym? O tym rozmawialiśmy z Kosmą Zatorskim, dyrektorem sportowym zielonogórskiego klubu.

Pracujemy nad budową składu, przygotowania rozpoczniemy 12 sierpnia od badań lekarskich i spotkamy się po raz pierwszy. Dzień później wybierzemy się na piknik zdrowia organizowany przez Urząd Marszałkowski do Osiecznicy pod Krosnem Odrzańskim. Będzie okazja do spotkania drużyny 

Jeśli pytaliśmy o okres przygotowawczy, to nie mogło zabraknąć pytania o sparingpartnerów. Z kim zmierzy się Enea Zastal BC podczas przygotowań do nowego sezonu?

Rozmawiamy na temat gier sparingowych. Najpewniej zagramy z zespołami z Wrocławia i Ostrowa. 

Kadra drużyny – jak zdradził Kosma Zatorski – wciąż nie jest zamknięta i bardzo możliwe, że niebawem będziemy mogli poznać nowe nazwiska.

W każdej chwili może się coś wydarzyć, intensywnie rozmawiamy z agentami zawodników. Niektóre umowy są bliżej, a niektóre dalej. Być może rozpoczniemy przygotowania w niepełnym składzie, w ich trakcie ktoś do nas dojedzie. 

Dodajmy, że kadrę zespołu tworzą: Amerykanin Glenn Cosey, Czarnogórcy: Dusan Kutlesic i Alen Hadzibegovic oraz Polacy: Przemysław Żołnierewicz, Sebastian Kowalczyk, Jan Wójcik oraz Radosław Trubacz. Z klubem pożegnał się Jakub Lewandowski. Wieloletni asystent i kierownik drużyny przenosi się do Lublina, gdzie znajdzie się w sztabie szkoleniowym Artura Gronka, szkoleniowca Startu.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X