KOSZYKÓWKA:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Zastal wysoko wygrywa pierwszy sparing. W środę ogłosi kolejnego nowego koszykarza [WIDEO]

Pierwszy przedsezonowy sparing już za koszykarzami Enei Zastalu BC. Zielonogórzanie wysoko pokonali czeski BK Děčín 104:70.
Rywale tak naprawdę tylko w pierwszej połowie byli w stanie dotrzymać kroku wicemistrzom Polski. Seryjnie na tle takiego rywala punktował Nemanja Nenadić. Nowy zawodnik Zastalu zdobył 27 punktów, trafiając 4 z 6 rzutów za 3 pkt.
Swoje szanse na przestrzeni całego spotkania dostała cała dwunastka koszykarzy, również młodzi gracze. Najwięcej na parkiecie, przeszło 24 minuty spędzili Andy Mazurczak i David Brembly. Nasi są w ciężkim treningu, co podkreślali po spotkaniu.
Biegaliśmy do szybkiego ataku, staliśmy na całym boisku, czego trener oczekiwał. Oczywiście trzeba jeszcze popracować nad zgraniem. Trzeba się dowiedzieć, gdzie kolega lubi biegać, który lubi bardziej rzucać za 3 pkt. David Brembly, Enea Zastal BC Zielona Góra
Zielonogórska drużyna cały czas jest w budowie. We wtorek klub poinformował o zawarciu umowy z Brandenem Frazierem. Jutro ma ogłosić kolejnego zawodnika.
Wynik nie ma znaczenia. Chodziło o to, żeby zawodnicy poczuli mecz. My jesteśmy teraz w gotowości na poziomie 10-15 procent. Na 100 procent nie będziemy jeszcze nawet 1 września. W połowie przyszłego miesiąca będziemy gotowi na 80-90 procent. Reszta przyjdzie w trakcie sezonu.Oliver Vidin, trener Enei Zastalu BC Zielona Góra
Sezon rozpocznie się we wrześniu. Najpierw Zastal zagra o Superpuchar Polski z Arged BM Slam Stalą Ostrów Wlkp. (1.09), a cztery dni później otworzy ligowy sezon domowym meczem ze Śląskiem Wrocław.