SPORT:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Zastal bliżej mistrzostwa Polski (Pomeczowe wypowiedzi)

89:75 – takim wynikiem zakończyło się pierwsze spotkanie finałowe Energa Basket Ligi. Koszykarze Enei Zastalu BC Zielona Góra pokonali Stal Ostrów dzięki znakomitej drugiej połowie. W pierwszej więcej do powiedzenia miała ostrowska Stal.

Co mówili przedstawiciele obu drużyn? Posłuchajcie:

Żan Tabak – trener Zastalu:

Pierwszy mecz serii, a my rozpoczynamy bez energii. Życzyłbym sobie, żebyśmy grali na takiej intensywności, którą oglądam na treningach. Chciałbym, żebyśmy w drugim spotkaniu ze Stalą grali z odpowiednią energią od początku do końca.

Roland Freimanis – koszykarz Zastalu:

Bardzo się cieszę, że wygrywamy ten mecz. W pierwszej połowie nie zagraliśmy jednak dobrze fizycznie, jak zakładaliśmy. Podporządkowaliśmy się stylowi gry rywala, ale to nam nie pomagało. W drugiej połowie podnieśliśmy jakość naszej gry i dlatego wygraliśmy.

Igor Milćić – trener Stali:

Wiem, że stać nas na więcej. jest parę rzeczy, które możemy poprawić. Musimy to przeanalizować i wrócić mocniejszym. W drugiej połowie nie zastawialiśmy tak, jak się dało, stąd porażka.

Jakub Garbacz – koszykarz Stali:

Mecz nie poszedł po naszej myśli. W pierwszej połowie realizowaliśmy nasze założenia. W drugiej połowie nie zrobiliśmy naszej roboty, stąd wynik taki, jaki jest.

Zastal prowadzi 1:0. Gramy do czterech wygranych spotkań. Drugi mecz dziś o godzinie 20.30.