SPORT:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Zastal bez litości dla Astorii

Dwudzieste zwycięstwo w rozgrywkach EBL odnieśli koszykarze ENEA Zastalu. Zielonogórzanie pewnie pokonali Astorię Bydgoszcz 104:76.

Tylko w pierwszej kwarcie bydgoszczanie dotrzymywali kroku gospodarzom. Po 10 minutach było 24:24. W drugiej odsłonie zielonogórzanie zaczęli grać swoje. Do przerwy “plus 9” dla Zastalu – 46:37. Dominacja gospdoarzy nie podlegała jednak dyskusji w drugiej połowie. Zastal odskoczył, Astoria nie miała nic do powiedzenia. W sumie mecz bez większej historii. Zielonogórzanie mieli wygrać, i wygrali pewnie i zdecydowanie różnicą prawie 30 punktów.

Enea Zastal pozostał liderem tabeli. Prawdopodobnie był to ostatni lub jeden z ostatnich meczów w naszej ekipie Marcela Ponitki, który przeniesie się do rosyjskiej Parmy Perm. Klub nie potwierdza jednak oficjalnie tej informacji.