HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Zaśpiewali dla Bożenki. Za nami gala Warto jest pomagać [VIDEO]

Za nami 17. edycja gali Warto jest pomagać. Jak co roku artyści wykonali kolędy w przepięknych, często niespotykanych aranżacjach i zbierali pieniądze na leczenie jednego z podopiecznych stowarzyszenia.

W tym roku zbierano środki na leczenie Bożenki Szadkowskiej. Zdaniem organizatora gali Grzegorza Hryniewicza, klimat gali jak zwykle był wyjątkowy.

Jak sobie pomyślę: siedemnasta 17 edycja, to mam ciarki na plecach, bo to małe dziecko, które pielęgnujemy wspólnie z przyjaciółmi, rodziną. Tu wielki ukłon w stronę zielonogórzan, którzy przez lata wspierają stowarzyszenie i podopiecznych, których mamy 220 pod opieką. 

Jednym z artystów był Filip Lato, który przyznał, że po raz pierwszy miał okazję być w Zielonej Górze.

Piękne miasto. Pierwszy raz jestem. Byłem zaskoczony, byliśmy w okolicach Starego Miasta. Bardzo nam się podobało. Jasne, że w szczytnym celu gra się inaczej i śpiewa się inaczej. To wydarzenie wyjątkowe, i bardzo miło brać w czymś takim udział. 

Podczas gali wręczono także Anioła Roku 2021. W kategorii osoba nagrodę otrzymał dr Bartosz Kudliński, szef Szpitala Tymczasowego w Zielonej Górze. W kategorii instytucja – Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka, zaś w kategorii: firma – Swiss Krono. Złoty Anioł trafił do artystki Haliny Benedyk. Kapituła postanowiła także wręczyć specjalną nagrodę Jerzemu Blachowskiemu, który przeznaczył swoje ciało do celów medycznych.

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: