HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Wymiana opon i noga z gazu – to podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze w taką pogodę

Za nami pierwsze opady śniegu w Zielonej Górze. A co za tym idzie – na drogach zrobiło się bardziej ślisko i niebezpiecznie. O tym jak uniknąć utraty przyczepności oraz o jakich zasadach bezpieczeństwa powinniśmy pamiętać, wyjeżdżając w jesienno – zimową aurę na drogę, przypominaliśmy w kolejnej odsłonie programu “Na służbie”. 

Pierwszy komunikat policjantów, o tym żeby kierowcy nie dali się zaskoczyć zimie, pojawił się na stronie komendy jeszcze przed weekendem. Mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik prasowy zielonogórskich policjantów.

To są takie warunki, że trudno tu mówić o dozwolonej prędkości. Tutaj trzeba pamiętać po prostu o dostosowaniu prędkości jazdy do aury. Osoby, które nie czują się za dobrze za kółkiem w taką pogodę, powinny korzystać z komunikacji miejskiej. 

Bardzo ważne jest także utrzymywanie większych odstępów pomiędzy pojazdami oraz niewykonywanie żadnych gwałtownych ruchów za kierownicą. Zima to też konieczność odśnieżania auta.

Pamiętajmy o oczyszczeniu wszystkich szyb, także bocznych. Odśnieżeniu reflektorów. 

Więcej o bezpieczeństwie kierowców oraz pieszych podczas jesienno – zimowej aury znajdziecie w audycji “Na służbie”. Program w każdy wtorek o godzinie 11.15.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X