HOTZIELONA GÓRA:

Wieczorna burza z ulewą nad miastem. Strażacy usuwali jej skutki [AKTUALIZACJA]

Sporo pracy mieli wczoraj zielonogórscy strażacy, a to pokłosie ulewy, która późnym wieczorem przeszła nad Zieloną Górą.

Zalane zostały główne ulice miasta. Ponadto strażacy interweniowali na ulicy Ignacego Łukasiewicza, gdzie zostały zalane garaże. Podobnie było na ulicy Inżynierskiej. Na Zamkowej z kolei strażacy zostali wezwani do zalanego samochodu. Interwencje dotyczyły też pompowania wody. Tak było na ul. Osadniczej i Kopernika. W niektórych częściach miasta wybijały też studzienki kanalizacyjne. Woda wdzierała się też do budynków. Na Sikorskiego, w jednej z kamienic został zalany korytarz.

Na szczęście nikt nie ucierpiał, co podkreśla st. kpt. Arkadiusz Kaniak, oficer prasowy zielonogórskiej straży pożarnej.

Wczoraj między godziną 23:00 a 24:00 zanotowaliśmy dziewięć zdarzeń związanych z ulewą. W większości przypadków były to pompowania zalanych posesji, podwórek, były też zalane ulice. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Nie było też większych szkód materialnych.

Szkody po ulewie usuwa też Zakład Gospodarki Komunalnej. Na ulicach pracują zamiatarki, usuwane są połamane drzewa i gałęzie. Zakład prosi też o sygnały mieszkańców, gdzie potrzebna jest interwencja. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu: 725 150 046.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: