HOTLUBUSKIE:ROZMOWA NA 96 FM:

Waldemar Sługocki: W czym gorsza jest Zielona Góra?

– Rząd powinien podejmować taki mechanizm, który byłby równomierny w stosunku do wszystkich samorządów – mówił dziś w Rozmowie na 96 FM Waldemar Sługocki, poseł Koalicji Obywatelskiej, który był krytyczny wobec rządu.

A chodzi o Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych i rozdzielanie pieniędzy przez polityków partii rządzącej. Waldemar Sługocki uważa, że na pieniądze mogą liczyć samorządowcy, którzy dobrze żyją z obecną władzą.

Bo w czym są gorsi zielonogórzanie czy mieszkańcy Kargowej, Babimostu, Nowej Soli od mieszkańców, którzy dostali pieniądze? Nie ma też jasnych kryteriów. To nas wręcz bulwersuje. Gdybyśmy zbadali, w jaki sposób poszczególne jednostki samorządu straciły dochody do swoich budżetów i z tych wyliczeń wyszłoby, że gmina X straciła więcej, a gmina Y mniej, to byłoby jakieś kryterium.

Poseł jest także szefem lubuskiej Platformy Obywatelskiej. W rozmowie z Maciejem Noskowiczem skomentował również sytuację w lubuskim sejmiku. Czy może dojść do zmiany władzy?

Polskie Stronnictwo Ludowe musi się zdecydować czy jest za, czy przeciw. Nic takiego się złego nie dzieje w mojej ocenie. Apeluję o umiar. Polityka to pewnego rodzaju spektakl. Jeśli ktoś lubi grać, to w teatrach są wolne sceny.

W Rozmowie na 96 FM także o sytuacji w koszykarskim Zastalu Enei BC. Program do zobaczenia na portalu wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: