HOTSPORT:ZIELONA GÓRA:

Vidin nowym trenerem Enei Zastalu BC!

Oliver Vidin nowym trenerem Enei Zastalu BC Zielona Góra. 43-letni szkoleniowiec związał się z naszym zespołem na dwa lata.  

Vidin ostatnio pracował ze Śląskiem Wrocław zdobywając brązowy medal mistrzostw Polski. Zastąpi na stanowisku pierwszego trenera Żana Tabaka.

– Cieszę się, że tu jestem – mówił na konferencji prasowej Vidin.

Bardzo jestem szczęśliwy i zadowolony, że podpisałem tu kontrakt. Myślę, że to osobiście dla mnie dobry ruch, ale i dla klubu. Spełnimy wszystkie cele, jakie dogadaliśmy na następny sezon. W ostatniej dekadzie to Zielona Góra jest najlepszym klubem, a do tego gra także w lidze VTB. Dla mnie to prawdziwe wyzwanie rywalizować w takiej lidze. 

Podczas konferencji obecny był także Janusz Jasiński. Właściciel klubu powiedział, że celem, który stoi przed nowym trenerem jest wspólny projekt gry w dwóch ligach: polskiej i VTB.

Nasza koncepcja jest taka, że dajemy szanse ludziom, którzy chcą coś osiągnąć i są głodni gry. Chcemy zmierzyć się z tym olbrzymim wyzwaniem, jakim jest gra w dwóch ligach. Trener Tabak rekomendował trenera Vidina i to mi pomogło, aby szybko podjąć decyzję. Nasze drogi się spotkały, budujemy drużynę i te parametry powodują, że trener jest z nami. 

Na razie nie wiadomo, w jakim składzie grać będzie nowy zespól. W sztabie szkoleniowym pozostają wszyscy oprócz asystenta Żana Tabaka, Felixa Alonso. Z koszykarzy ważne kontrakty mają David Brembley i Krzysztof Sulima.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: