KOSZYKÓWKA:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Udana inauguracja! Zacięty hit dla Zastalu!

Enea Zastal BC Zielona Góra z pierwszym zwycięstwem w Energa Basket Lidze. Zielonogórzanie w premierze ligowego sezonu po ciekawym i zaciętym meczu pokonali WKS Śląsk Wrocław 81:71.

Najwięcej punktów dla Zastali zdobył Dragan Apić 25. Aż 14 asyst z 22 całego zespołu rozdał Branden Frazier.

Spotkanie mogło się podobać i zgodnie z oczekiwaniami było hitem inauguracyjnej kolejki. Zastal prowadził po pierwszej kwarcie, ale do przerwy na trzypunktowym prowadzeniu był już Śląsk. Wrocławianie też dobrze zaczęli po przerwie. Na początku trzeciej kwarty goście mieli już 8 „oczek” przewagi. Wtedy w pogoń ruszył Zastal. 3,5 minuty przed końcem po „trójce” Devoe Josepha zielonogórzanie wrócili na prowadzenie, którego już nie oddali do końca, choć w końcówce czwartej kwarty goście wciąż byli blisko.

Ze zwycięstwa, ale i atmosfery na meczu, wszak to pierwszy ligowy mecz od prawie roku w CRS, cieszył się Jarosław Zyskowski.

Super rozpoczęcie sezonu, fajnie, że graliśmy przy tak licznej publiczności. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyszli. Niedziela, dosyć późno, ale naprawdę była fantastyczna atmosfera. Prowadziliśmy w pierwszej połowie już dziesięcioma punktami i faktycznie, może trochę przez brak koncentracji, Śląsk do połowy wyszedł na trzypunktowe prowadzenie. Na pewno musimy nad tym popracować. W drugiej połowie zagraliśmy z charakterem w obronie. Mamy napięty terminarz. W tym miesiącu jest dziewięć meczów. Z każdym będziemy się coraz bardziej zgrywać i iść w górę.

Ze zwycięstwa cieszył się też trener Oliver Vidin, ale momentami miał również uwagi do koncentracji swoich podopiecznych.

Nie mieliśmy na tej energii, co w meczu z Ostrowem. Śląsk to jedna z najmocniejszych zawodników w polskiej lidze. Oni chcą atakować TOP3. Po takim meczu możemy być zadowoleni, że wygraliśmy, ale nie jestem zadowolony z drugiej kwarty. To jest ten brak koncentracji. Myśleliśmy, że samo się wygra i zagramy “indiański atak”.  Jesteśmy nową drużyną. Trzeba do końca grać z koncentracją i pokazać szacunek przeciwnikowi.

Zastal już w środę gra kolejny domowy mecz. Tym razem z MKS-em Dąbrowa Górnicza.