HOTUCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Trzecia umowa na doktorat wdrożeniowy na Uniwersytecie Zielonogórskim podpisana! [WIDEO]

Kolejna trójstronna umowa o realizacji doktoratu wdrożeniowego na Uniwersytecie Zielonogórskim podpisana. Uczelnia zawarła ją z Zakładem Zagospodarowania Odpadów w Marszowie oraz pracownikiem firmy, będącej jednocześnie doktorantem naszego uniwersytetu.

Celem projektu jest rozwiązanie problemu usuwania zanieczyszczeń z bioodpadów selektywnie zbieranych, których zawartość w odpadach jest z reguły wysoka. Mówi prof. Marcin Mrugalski, prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą.

Chodzi o to, żeby na wysokim poziomie naukowym rozważyć praktyczny problem. Który funkcjonuje gdzieś w gospodarce. Są takie sytuacje, gdzie zwykłe działania inżynierskie nie pozwalają na to. To jest okazja do opracowania wspólnych rozwiązań. 

Korzyści z takiej umowy mają wszystkie strony, które ją zawarły. W jaki sposób doktorat wpłynie zatem na działalność firmy? O tym Jacek Połomka – prezes zarządu Zakładu Zagospodarowania Odpadów  w Marszowie.

Ma to przede wszystkim poprawić funkcjonowanie zakładu. Co też jest istotne – tego typu instalacja, którą chcemy stworzyć w ramach doktoratu, jeszcze nigdzie nie powstała.

W tej chwili odpady te są przetwarzane na kompost. Co oznacza, że podlegają recyklingowi organicznemu. W całym projekcie ogromna odpowiedzialność leży po stronie doktoranta, w tym przypadku jest to Wojciech Dronia.

Moja rola w tym projekcie to przede wszystkim przeprowadzenie badań. Oraz zaproponowanie rozwiązań dla skutecznego usunięcia zanieczyszczeń. 

Dodajmy, że jest to już trzecia umowa jeśli chodzi o doktorat wdrożeniowy na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: