HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Prezydent z absolutorium od radnych

– Spełniliśmy zadanie. Zielona Góra się rozwija – mówił podczas dzisiejszej sesji absolutoryjnej Rady Miasta Janusz Kubicki.

W pierwszej części obrad prezydent Zielonej Góry wypowiadał się na temat raportu o stanie miasta. Włodarz miasta wspominał o tym, że za nami trudny rok związany z pandemia koronawirusa.

Cieszę się, że ten rok pokazał, iż Zielona Góra potrafi poradzić sobie z kryzysem i COVID-em na tyle, na ile byliśmy w stanie. Wyszliśmy w miarę obronną ręką. Zachowaliśmy gospodarkę, Wierzę, w to, że zrobiliśmy wszystko, co się dało. 

Ważnym punktem obrad jest sprawa związana z Amfiteatrem. Podczas sesji wypowiadali się  mieszkańcy miedzy innymi ci, którzy sprzeciwiają się jego wyburzeniu i postawienia w jego miejsce sali widowiskowej. Mówi jedna z przedstawicielek protestu Marlena Kopij.

Amfiteatr jest miejscem szczególnym dla mieszkańców Zielonej Góry. Władze proponują rozbiórkę i postawienie nowej sali. Wzbudza to wiele kontrowersji, Duża część mieszkańców nie zgadza się z tym. Projekt który wygrał, jest pewną koncepcją, która nie wzbudza szansy na to, by była to wizytówka miasta. 

Podczas sesji radni zdecydowali o udzieleniu prezydentowi absolutorium za miniony rok. Po burzliwej, przeszło pięciogodzinnej dyskusji za absolutorium było 21 radnych, czterech wstrzymało się od głosu. Wcześniej, radni podjęli uchwałę w sprawie wotum zaufania dla włodarza Zielonej Góry. 14 radnych było za, 6 przeciw, a 5 wstrzymało się od głosu.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: