HOTROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Tomasz Nesterowicz: Nowa Lewica chce wygrać, to realne

Jaka ma być Nowa Lewica? Jaki stawia sobie cel w naszym regionie? U nas o przyszłości tego ugrupowania w „Rozmowie na 96 FM”. Gościem Kai Rostkowskiej był Tomasz Nesterowicz, radny miejski, dziś wiceprzewodniczący Nowej Lewicy.

Pytanie, które postawiliśmy, było bardzo proste: dokąd zmierza – zdaniem naszego gościa – Nowa Lewica?

Do zwycięstwa, to są realne plany. Polityka zakłada wygraną. Tylko sukces pozwala na realizację programu wyborczego. Tu nie mam nagrody pocieszenia za piąte, dziesiąte czy piętnaste miejsce. Praca wre, szczegóły będą przedstawiane na konferencjach prasowych nie tylko w Zielonej Górze czy Gorzowie.

W Nowej Lewicy trwał konflikt miedzy nowymi władzami a byłym przewodniczącym posłem Bogusławem Wontorem. Ostatecznie, w wyniku decyzji samej góry Wontor został odsunięty od władzy. On sam twierdzi, że doszło do złamania statutu.

Jest to jakaś narracja, tutaj mechanizm jest bardzo prosty. Są sądy partyjne, jeśli nie wystarczą, są sądy powszechne., Poseł Wontor ma pełne prawo swoje kilkutygodniowe zapowiedzi i złożyć pozew. Nie chce się wdawać w dyskusje, które nie prowadza do żadnych konstruktywnych skutków.

W “Rozmowie na 96 FM” również o planach politycznych “Nowej Lewicy” w kontekście wyborów samorzadowych.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X