HOTUCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

To już pewne – tegoroczne Bachanalia kolejny raz przełożone!

Jubileuszowe pięćdziesiąte Bachanalia nie odbędą się w 2021 roku. Organizatorzy imprezy kolejny już raz, w związku z pandemicznymi obostrzeniami, zmienili datę zielonogórskiego święta studentów. Okazuje się, że zorganizowanie Bachanaliów jest w obecnych czasach nieporównywalnie droższe niż przed pandemią.

To także znacznie większe przedsięwzięcie logistyczne. Mówi Marcin Owsiany ze Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Niestety zgodnie z wcześniejszymi prognozami spodziewaliśmy się tego, że będziemy musieli jednak odwołać Bachanalia, które planowaliśmy na czerwiec. Później przenieśliśmy je na październik i finalnie w październiku miały się odbyć na hali. Ale niestety kilka dni temu podjęliśmy decyzję wspólnie też z artystami i z naszymi partnerami, że Bachanalia w roku 2021 nie odbędą się. Wracamy do naszej stałej daty, czyli przełom maja i czerwca i mam nadzieję, że w przyszłym roku nie będzie już podobnych ograniczeń, które funkcjonują teraz.

Jak zaznaczył Owsiany, ograniczenia przy realizacji imprezy, przełożyłyby się na zmniejszoną liczbę uczestników. Co za tym idzie – dużo wyższe ceny biletów. Organizatorzy chcą natomiast, żeby jubileuszowe obchody były wyjątkowe i odbyły się w bezpiecznych warunkach. Dodatkowo planują powrócić z organizacją imprezy na jej tradycyjne miejsce, czyli na stadion przy ulicy Wyspiańskiego.

Materiał przygotowała Izabela Budakowska.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: