HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Szpital tymczasowy dla pacjentów z COVID-19 zostanie otwarty zgodnie z planem?

Jak już informowaliśmy, w Centrum Zdrowia Matki i Dziecka ma funkcjonować szpital tymczasowy dla pacjentów z COVID-19. W lecznicy ma się znaleźć w sumie 170 łóżek.

O powstawaniu szpitala mówił w programie „Region Południe” Tomasz Wróblewski, dyrektor Departamentu Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego. Jaki jest realny termin otwarcia placówki?

6-7 grudnia na ten moment wydaje się datą realną. Zrobimy wszystko, aby ten szpital tymczasowy uruchomić. Założenie jest takie, że do 6 grudnia ukończony zostanie cały budynek CZMiD. Nie wszystkie piętra zostaną natomiast wyposażone. Wyposażenie ma być z Agencji Rezerw Materiałowych i dotyczyć będzie tylko tego szpitala tymczasowego. Nie ma więc potrzeby uruchamiania wszystkich kondygnacji.

Szpital poszukuje też personelu medycznego.

Myślimy tutaj o lekarzach ze szpitali, które podlegają pod samorząd województwa, a w których w większości wykonywane są operacje planowe, które w niektórych przypadkach można przesunąć. Dzięki czemu będą jakieś zapasy pracowników, których będzie można oddelegować do pracy w szpitalu tymczasowym.

Więcej na ten temat także w programie „Region Południe”. Audycja na portalu wZielonej.pl. Do tematu szpitala tymczasowego i współpracy przy jego budowie Urzędu Marszałkowskiego i Wojewódzkiego będziemy jeszcze wracać.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: