KOSZYKÓWKA:WAŻNE

Świetny Zastal! Genialny Lundberg!

Zastal Enea BC z drugim zwycięstwem w lidze VTB w tym sezonie! Zielonogórzanie po świetnym meczu pokonali naszpikowany gwiazdami Unics Kazań 92:86.

Bohaterem gospodarzy był Iffe Lundberg. To Duńczyk przez ostatnią minutę i dziesięć sekund zdobył dla zielonogórzan 10 punktów, trafiając też dwie „trójki”. W sumie Lundberg oddał pięć celnych rzutów z dystansu, a kończył mecz z dorobkiem 32 „oczek”.

W pierwszej połowie w drużynie gospodarzy pierwsze skrzypce grali wysocy. Seryjnie punktowali Geoffrey Grosselle i Rolands Freimanis. Zastal po pierwszych słabszych minutach mocno się rozpędził i w drugiej połowie prowadził nawet różnicą 17 punktów.

Goście zniwelowali straty do 11 „oczek” do przerwy, a po zmianie stron kontynuowali pogoń za Zastalem. W czwartej kwarcie Unics dogonił, a nawet na moment przegonił zielonogórzan, ale końcówka dla gospodarzy!

Kolejny mecz Zastal zagra już w poniedziałek. Będzie to zaległy mecz Energa Basket Ligi z HydroTruckiem Radom.