HOTKOSZYKÓWKA:ZIELONA GÓRA:

Świetna pogoń w drugiej połowie! Enea Zastal BC wygrywa w Mińsku

Siódma wygrana Enei Zastalu BC w lidze VTB! Zielonogórzanie dzięki świetnej drugiej połowie wygrali w Mińsku z Tsmokami 80:75.

Pierwsza połowa? Do zapomnienia. Biało-zieloni mecz w stolicy Białorusi zaczęli źle. Już w pierwszej kwarcie gospodarze rzucili zielonogórzanom 25 punktów. Pod koniec drugiej kwarty prowadzenie miejscowych wynosiło 20 punktów. Do przerwy gracze Žana Tabaka mieli do odrobienia 17 “oczek”.

I zaczęli odrabiać. Cierpliwie i z mozołem w drugiej połowie meczu. Pierwsze prowadzenie? Dopiero dwie minuty przed końcem spotkania! Dał je Zastalowi Rolands Freimanis, trafiając rzut za 3 punkty. Pod koniec meczu za 5 fauli “spadł” w Tsmokach Rob Lowery, jeden z liderów miejscowych, który Zastalowi rzucił  14 punktów, najwięcej w Tsmokach.

Zielonogórzanie choć w całym meczu nie błyszczeli rzutowo, to jednak lepiej spisywali się na zbiórce. Z atakowanej deski Zastal zebrał 14 piłek.

W końcówce ważne punkty trafili Janis Berzins i Iffe Lundberg i tym samym zielonogórzanie podtrzymali zwycięski kurs w stolicy Białorusi. Po raz trzeci w historii, w meczu ligi VTB wygrali w Mińsku z Tsmokami.

Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Lundberg – 23, dołożył też 7 asyst. Mecz z double-double kończył Berzins, 10 punktów i 10 zbiórek.

Jak powiedział mój kolega z UNICSu kilka spotkań temu – traktujemy spotkania tak jak robią to nasze rodziny, nasi kibice lub przedstawiciele mediów. Powinniśmy być profesjonalistami i traktować każdego rywala tak samo. Wiedzieliśmy co potrafią Tsmoki i byliśmy na to gotowi – to ostro grająca drużyna, która nigdy się nie poddaje. Niestety moja praca nie była wystarczająco dobra, aby mentalnie przygotować drużynę na ten meczŽan Tabak, trener Enei Zastalu BC Zielona Góra

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: