Strzelecki popis zielonogórzan!

18 „trójek” w 19. zwycięstwie Energa Basket Ligi Enei Zastalu BC! Zielonogórzanie pewnie i wysoko pokonali Trefla Sopot 91:66.

Zielonogórzanie rzucili Treflowi więcej “trójek” niż w trzech ostatnich meczach razem wziętych. W tym elemencie przeciwko sopocianom błyszczał Devoe Joseph, który trafił 6 z 9 prób. W pierwszej połowie wpadało mu niemal seryjnie. Po jego czwartej “trójce” na początku drugiej kwarty Zastal miał już 15 punktów przewagi. I takie też prowadzenie było do przerwy.

Po zmianie stron tempo nieco spadło, ale przewaga zielonogórzan kręciła się już wokół 20 “oczek”. Zespołowa gra, otwarte pozycje i celne rzuty sprawiły, że w czwartej kwarcie, po kolejnej “trójce”, tym razem Przemysława Żołnierewicza było już 82:53. Trefl gasł w oczach, a zielonogórzanie przeciwnie. Niemal każdy, kto pojawił się na parkiecie dokładał coś od siebie.

Coraz lepiej czuje się Devyn Marble. Mecz z Treflem kończył z 16 punktami, a także trzema zbiórkami i trzema asystami. 19 punktów zdobył Nemanja Nenadić, 18 Devoe Joseph. Bardziej do świadomości trafiają jednak zespołowe liczby, a te imponują. 22 asysty, 12 przechwytów i niewiele bo 11 strat.

Następny mecz jednak dopiero za niespełna dwa tygodnie, ale zapowiada się świetnie. W Zielonej Górze zamelduje się mistrz kraju, Arged BM Stal Ostrów Wlkp.