HOTSPORT:ZIELONA GÓRA:

Start Zielona Góra z kolejnym medalem w Tokio!

Kolejny medal dla zawodnika Startu Zielona Góra na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio! Tym razem srebro w strzelectwie wywalczył Szymon Sowiński.

Zielonogórzanin walczył w klasie SH1 w strzelaniu na 25m (30+30 strzałów). Wyprzedził go tylko Chińczyk Xing Huang.

Na pewno wiele emocji kosztowała nas ta noc. Jest to bardzo ciężka konkurencja, rozłożona na trzy części. Wielki szacunek dla Szymona, bo naprawdę wytrzymał presję. Sam finał był bardzo emocjonujący.

Sowiński w drodze po medal musiał stoczyć dwie dogrywki – najpierw o fazę medalową, a następnie o drugi stopień podium.

Zasłużył sobie bardzo na ten sukces. To jest profesjonalista, on przygotowuje się do zawodów tak jak powinien szykować się każdy pełnosprawny sportowiec. Ma trenera personalnego, trenera specjalistę, jednocześnie też odnowę biologiczną. Szymon nie ma jednej nogi i ma specjalną protezę, która pozwala mu biegać, żeby przygotowywać się pod kątem wytrzymałościowym i siłowym. A do tego pięknie godzi treningi z pracą i życiem rodzinnym.

To drugie paraolimpijskie podium dla reprezentanta zielonogórskiego Startu w Tokio. Pierwszy medal, brązowy wywalczył tenisista stołowy Tomasz Jakimczuk w grze drużynowej.

W Tokio startują jeszcze zielonogórscy parakajakarze Kamila Kubas i Mateusz Surwiło. Oboje dziś w nocy pomyślnie przeszli kwalifikacje i zameldowali się w półfinałach.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: