HOTZIELONA GÓRA:

Słuchaczka: Deptak do remontu! Prezydent: Pełna zgoda

Czy serce miasta, a więc deptak zmieni swoje oblicze na jubileusz 700 i 800-lecia miasta? Jest na to spora szansa. Tego dopominają się mieszkańcy, a chęć remontu tej części deptaka, na której są jeszcze stare płyty podtrzymał prezydent Janusz Kubicki.

Co zmienić w mieście w przededniu zbliżających się jubileuszy miasta? Pytamy regularnie naszych mieszkańców na antenie Radia Index.

Deptak, bo dziury są. Ludzie się “zabijają”. Kiedyś sama upadłam i się mocno poturbowałam. Nawierzchnia jest do wymiany.

Remont części deptaka miałby się rozpocząć jesienią przyszłego roku, o czym mówił w ostatnim programie Prezydent na 96 FM Janusz Kubicki.

Zgadzam się, sam to zauważam. Często staram się w centrum przemieszczać pieszo. Pełna zgoda. Deptak od Placu Bohaterów, aż do pomnika Bachusa chcemy wyremontować. Prace miałyby ruszyć po Winobraniu i potrwałyby do kwietnia kolejnego roku. Chcemy, żeby jednak płyty pozostały, bo te małe granitowe kostki chyba nie przypadły mieszkańcom do gustu.

Dodajmy, że obecnie na deptaku prowadzona jest inna inwestycja. Montaż wysuwanych słupków, które mają uniemożliwić wjazd na starówkę nieuprawnionym do tego samochodom.

Macie pytania do władz miasta? Piszcie przez cały czas na adres: Prezydent@wZielonej.pl. Program w środy o 12:30.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: