HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Słuchacz pyta, prezydent odpowiada: Co z obiektami, które straszą?

 – Co dalej z obiektami, które szpecą miasto? Czy miasto może coś zrobić w sprawie Złotego Domu – pytał pan Andrzej, nasz słuchacz w audycji “Prezydent na 96 FM”. 

Przypomnijmy, sprawa Złotego Domu od lat wywołuje emocje. Punkt mimo, że położony w sercu naszego miasta, wciąż nie może doczekać się gruntownego remontu.  Prezydent Janusz Kubicki bezradnie rozkłada ręce. – Nie mamy na to wpływu – mówił włodarz Zielonej Góry:

Jest to problem, są miejsca, które nie są naszą własnością. Mieszkańcy myślą, że mają na to wpływ. Niestety tak nie jest. Moja ingerencja jest mocno ograniczona. bo to są prywatne budynki. Mogę ingerować tylko wtedy, gdy dzieje się coś złego. W innym wypadku nie mam żadnej możliwości, by wyegzekwować na właścicielu tego, by coś się zmieniło.  

Są jednak miejsca, w których być może zacznie się coś dziać. Miasto wystawia na sprzedaż Domek Winiarski przy ulicy Ceglanej. Sporządzona została właśnie dokumentacja techniczna.

Są budynki zabytkowe, ale miasta nie stać na to, by wyremontować wszystkie nieruchomości, które posiada. Stąd pomysł na sprzedaż, bo tak naprawdę nie stać na remont lub nie mamy pomysłu na funkcjonowanie tych nieruchomości. 

Chcecie zadać pytanie prezydentowi? Dzwońcie do nas w każdą środę o godzinie 12.30 pod numer 68-326-96-96 lub piszcie: prezydent@wzielonej.pl

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: