AZS:HOTUCZELNIA:

Siatkarze spadli do III ligi!

Siatkarze AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego żegnają się z II ligą. Akademicy w sobotę ulegli u siebie Ikarowi Legnica 0:3. Cała seria play-out też zakończyła się takim wynikiem.

Zielonogórzanie po dwóch porażkach w Legnicy stali pod ścianą. Spotkanie u siebie zaczęli z animuszem, ale z czasem do głosu zaczęli dochodzić goście. Błyszczał w ekipie Ikara rozgrywający Emilian Smętek, skuteczny był w przyjęciu i w ataku Tomasz Wierzbicki. W końcówce seta nadzieję AZS-owi dał Mateusz Szmigiel, trafiając m.in asa serwisowego, ale z wygranej i tak cieszyli się goście 27:25.

W drugiej partii przyjezdni jeszcze szybciej zaczęli dyktować warunki. Na parkiecie zabrakło doświadczonych – Łukasza Klucznika i Roberta Bitnera. W końcówce partii znów nastąpił zryw w barwach akademików, ale znów też gospodarze na koniec popełnili proste błędy i przegrali 23:25.

Trzecia odsłona była już formalnością. Ikar specjalnie nie forsował tempa, a zielonogórzanie mnożyli błędy, coraz niżej zwieszając też głowy. Skończyło się wynikiem 20:25. Ikar w półtorej godziny zamknął sprawę utrzymania w II lidze, tym samym na degradację skazując zielonogórzan.

Jest mi smutno i przykro, że spadliśmy z tej II ligi. Zabrakło umiejętności. Ikar po prostu był lepszy w tej konfrontacji.Robert Sokal, trener AZS UZ

W całym sezonie zielonogórzanie wygrali tylko dwa spotkania, w rundzie zasadniczej. Więcej wypowiedzi w materiale wideo.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: