HOTUCZELNIA:

Sesja zimowa na UZ coraz bliżej!

Zbliża się sesja zimowa na Uniwersytecie Zielonogórskim. Tylko w tym roku przystąpi do niej ponad dziewięć tysięcy studentów. Niemal sześć tysięcy z nich to studenci stacjonarni, pozostałe osoby kształcą się w trybie zaocznym. 

Sesja zimowa rusza tym razem 29 stycznia i potrwa do 11 lutego. Mówi Katarzyna Doszczak z biura prasowego Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Tym, którym nie uda się w pierwszym terminie i będą musieli ponownie przystąpić do egzaminu, będą mogli skorzystać z sesji poprawkowej. Potrwa ona od 12 do 25 lutego. Jeśli chodzi o egzaminy dla studentów niestacjonarnych, to na każdym wydziale terminy są inne. 

Na ten moment nie wiadomo jednak jaką formę sesja przyjmie. Tzn. czy będzie się ona odbywała stacjonarnie czy online. Dziekani z poszczególnych wydziałów mają czas do poniedziałku na określenie się jak to będzie wyglądało na ich kierunkach. Kilka dni temu pojawił się jednak komunikat rektora co do dalszego prowadzenia zajęć.

Jeżeli chodzi o prowadzenie zajęć na UZ, to są one wciąż prowadzone w trybie stacjonarnym. Przestrzegamy tutaj zarządzenia rektora z 1 września 2021 roku. Jedynie wykłady, gdzie liczba studentów przekracza 30 osób, to te zajęcia są prowadzone zdalnie. Pozostałe zajęcia odbywają się stacjonarnie. 

Przy okazji sesji egzaminacyjnej przypominamy także, że od 1 lutego rozpoczyna się rekrutacja na semestr letni. Chodzi o studia drugiego stopnia. Do wyboru jest 12 kierunków na wydziałach technicznych.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: