HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Sejmik województwa: Co dalej?

Już jutro (tj. w poniedziałek) dokończenie sesji sejmiku województwa lubuskiego. W porządku obrad mamy m. in. dyskusję o drogach wojewódzkich. Nie da się jednak ukryć, że wciąż trwa sejmikowy pat. Zarząd województwa nie ma większości. Co wynika i co może wyniknąć z politycznego remisu?

W Radiu Index zbieramy komentarze w tej sprawie. Tym razem zapytaliśmy o sejmik radnych miejskich. Marcin Pabierowski – z Koalicji Obywatelskiej bardzo dobrze ocenia zarówno pracę zarządu i jak marszałek Elżbiety Polak.

Województwo się rozwija, pozyskujemy środki europejskie. Powinniśmy się na tym skupić, a nie na kopaniach po kostkach ze strony władz miasta Zielona Góra. Tu są niepotrzebne emocje ze strony włodarzy miasta. Powinni zająć się budżetem.

Inne zdanie ma Andrzej Bocheński. Radny klubu “Zielona Razem” twierdzi, że wobec tak skomplikowanej sytuacji politycznej w sejmiku zarząd powinien rozmawiać, a tego nie robi.

Na pewno brakuje jednego elementu – rozmowy. Niepojęty jest dla mnie brak możliwości skomunikowania się, przyjęcia krytyki i przyznania się do błędu. Pojawiła się grupa radnych, którzy motywowani dobrem województwa chcą rozmawiać. Nie ma takiej rozmowy, to niedobrze. 

Dokończenie sesji przerwanej dwa tygodnie temu zaplanowano na godzinę 12.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: