HOTZIELONA GÓRA:

Schronisko zostanie przy Szwajcarskiej. Radny: Na razie to tylko wizualizacja. Parę pytań się pojawi

– Nareszcie jest impuls w stronę schroniska – komentuje koncepcję remontu schroniska przy ul. Szwajcarskiej Marcin Pabierowski. Radny Koalicji Obywatelskiej wcześniej optował jednak za przeniesieniem schroniska w inne miejsce.

Zwolennicy pozostawienia obiektu w dotychczasowej lokalizacji oraz wyremontowaniu go tłumaczą, że to miejsce doskonale skomunikowane.

Pabierowski, który pracował w komisji do spraw lokalizacji schroniska cieszy się, że w tej sprawie coś się dzieje, zwraca jednak uwagę na problemy terenu przy ul. Szwajcarskiej. – Tam jest ciasno – twierdzi radny Koalicji Obywatelskiej.

W tym przypadku mamy pomysły, wizualizacje tego schroniska stworzone na tym starym terenie. Myśmy proponowali nowy teren, na Nowym Kisielinie. Budynki w odległościach, parterowe. Strefy brudne, czyste, odpowiednie kubatury, odpowiednie powierzchnie wybiegowe, odpowiednie gabinety weterynaryjne. Tu powstają piętrowe bloki dla zwierząt, z balkonami. Ta przestrzeń jest bardzo mała.

Pabierowski podkreśla, że ma sporo pytań, które będzie formułował pod adresem tej inwestycji.

Będę pytał o strefy brudne, czyste, gabinety weterynaryjne. Parę pytań się pojawi na etapie opracowania dokumentacji projektowej. Co z wodami opadowymi? Ogrzewaniem? Uzbrojeniem terenu?

Przypomnijmy, że szacunkowy koszt inwestycji to 10 mln zł. Mieszkańcy mogą głosować na dwa warianty schroniska. Głosowanie odbywa się online. Link znajdziecie TUTAJ.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: