HOTLUBUSKIE:POLSKA I ŚWIAT:

Rząd odmraża kolejne sektory. I to już od soboty

Minister Zdrowia, Adam Niedzielski, poinformował dziś o zniesieniu kolejnych pandemicznych restrykcji. Obostrzenia będą jednak znikały stopniowo. Pierwsze zmiany już w sobotę. 

Po 1 już od 1 maja odmrożona zostanie część aktywności sportowych – w tym w zamkniętych obiektach sportowych, ale tylko dla dzieci i młodzieży.

Kilka dni później, bo od wtorku 4 maja otworzą się galerie handlowe, meblowe i budowlane. Tego samego dnia do szkół wrócą też uczniowie klas I-III. Otwarte zostaną także galerie sztuki i muzea.

Od soboty 8 maja swoją działalność wznowi branża turystyczna. A tydzień później otwarte zostaną otwarte też ogródki na świeżym powietrzu w restauracjach i kawiarniach. Możliwe będzie również organizowanie imprez okolicznościowych na świeżym powietrzu. Na podobnych warunkach będą mogły też funkcjonować kina i teatry, z naciskiem jednak na maksymalnie 50% obłożenie. Rozpocznie się też nauka hybrydowa w klasach 4-8 szkół podstawowych oraz na poziomie klas 1-4 na szczeblu edukacji ponadpodstawowej. Jeśli chodzi o obiekty sportowe to na świeżym powietrzu obłożenie publiczności będzie mogło liczyć 25% wszystkich miejsc.

Kolejne zmiany od 29 maja. Wtedy ruszy gastronomia wewnętrzna. Zajętych będzie mogła być połowa miejsc w lokalu. Do 50 osób zwiększona zostanie liczba osób na zewnętrznych imprezach okolicznościowych. Ruszy też edukacja stacjonarna w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Zobacz więcej
Back to top button
X