HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Rusza rewitalizacja Parku Tysiąclecia

Długo wyczekiwana, wreszcie się rozpocznie. Niebawem rusza rewitalizacja Parku Tysiąclecia w Zielonej Górze.

Wspominaliśmy już o tej inwestycji w Radiu Index. Co się zmieni w parku? Ma być więcej krzewów i kolorowych bylin – mówił nam radny niezrzeszony Paweł Zalewski.

Park Tysiąclecia ma poważny problem. Występuje tam duże zagęszczenie drzew, a w związku z tym mamy do czynienia z dużym zacienieniem. To uniemożliwia rozwój roślin w niższych piętrach: krzewów i bylin kolorowych, kwitnących.  Ten park jest mało atrakcyjny ponieważ idąc przez niego widzimy na przestrzał całą przestrzeń.

W planach jest tężnia, Ogród Zmysłów, miejsca sportu, rekreacji i wspomniane rabaty kwiatowe. Co z drzewami? Czy planowana jest wycinka?

W dokumentacji  projektowej zaplanowano wycinki wyłącznie drzew uschniętych i silnie schorowanych, zamierających, które i tak podczas jakiejś wichury uległyby zniszczeniu. Z takim zjawiskiem mieliśmy do czynienia w poprzednich latach. Gdy wichury przechodziły nad Zieloną Górą, mnóstwo tych drzewo zostało przewróconych.

Cała inwestycja ma pochłonąć kwotę 5 milionów złotych w ramach Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowego Funduszu Polski Ład.

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X