HOTROZMOWA NA 96 FM:

Rowery elektryczne w ofercie wypożyczalni?

Radny Koalicji Obywatelskiej chciałby konsultacji społecznych w sprawie roweru miejskiego. Marcin Pabierowski był gościem porannej Rozmowy na 96 FM.

Przypomnijmy, wraz z końcem sezonu skończyła się umowa z dotychczasowym operatorem. Nowy zostanie wyłoniony w przetargu. Umowa ma być krótsza niż ta pierwsza, bo miasto chce obserwować zmieniające się trendy. Zmiany widać, bo rowery od jakiegoś czasu mają konkurencję w postaci elektrycznych hulajnóg. Marcin Pabierowski uważa, że miasto w sprawie kształtu wypożyczalni rowerów w nowym wydaniu powinno zapytać zielonogórzan.

To już jest inny rower niż trzy lata temu. Dzisiaj jest mała konkurencja jako hulajnogi elektryczne. Rower powinien być bardziej rozwinięty. Ja obserwuję inne samorządy. One wprowadzają nowe rozwiązania. Mieszkańcy powinni się wypowiedzieć, czego potrzebują.

Radny zastanawia się także nad dołożeniem do oferty rowerów elektrycznych.

Czy w jakimś procencie miasto planuje, aby operator wyposażył system w rowery elektryczne? Są przewyższenia w mieście, seniorzy czy osoby dojeżdżające do pracy w garniturach chętnie mogliby z takich rowerów korzystać.

Będziemy pytać w kolejnych programach publicystycznych na naszej antenie, a przy okazji pytamy was. Czy Zielonogórski Rower Miejski powinien być wzbogacony np. o ofertę rowerów elektrycznych? Dajcie nam znać na portalu wZielonej.pl. Tam też do zobaczenia cała rozmowa.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X