HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Rok walki z koronawirusem. Pierwszy pacjent był w Zielonej Górze

Był poranek, 4 marca, gdy Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze znalazł się na ustach całego kraju. To właśnie tutaj potwierdzono rok temu pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem. Chorym był mieszkaniec Cybinki.

Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że wchodzimy w zupełnie inną rzeczywistość, naznaczoną pandemią. Gościem porannej rozmowy był tego dnia przewodniczący rady miasta Piotr Barczak. Na antenie Radia Index mówił wówczas tak.

Ważne jest to, żeby zachować pewien spokój, żeby mieć świadomość, jak postępować. Jednocześnie też, żeby się nie zamykać, żebyśmy nie wytworzyli sytuacji, że ktoś kichnie i wszyscy naokoło go zlinczują. Nie każde przeziębienie to od razu koronawirus.

Jeszcze tego samego dnia władze miasta odwołały wszystkie imprezy masowe w Zielonej Górze.

Po pierwszym pacjencie na oddział zakaźny szpitala zgłaszały się następne osoby z objawami wskazującymi na koronawirusa. Antoni Ciach, dyrektor ds. lecznictwa Szpitala Uniwersyteckiego mówił wtedy jak bardzo ważne są informacje zebrane od pacjentów.

Jeżeli mamy takie podejrzenia, a dodatkowo mamy temperaturę, duszność, kaszel, to wtedy mamy sugestię, że pacjent wymaga diagnostyki w kierunku koronawirusa.

Po roku walki z koronawirusem liczby są już zupełnie inne. Wczoraj w naszym regionie potwierdzono 387 nowych przypadków COVID-19.

Rok walki z pandemią podsumujemy także w Rozmowie na 96 FM. O 9:30 gościem będzie marszałek województwa Elżbieta Polak.

Koronawirus w Zielonej Górze: chory to 60-letni mieszkaniec Cybinki [WIDEO]

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: