HOTZIELONA GÓRA:

Rodziny się nie wybiera, ale sąsiadów już tak! Działki na “Srebrnej Polanie” rozdzielone i wybrane [WIDEO]

Działki na “Srebrnej Polanie” rozdane. Zielonogórzanie, którym udało się zdobyć jedną z nich, sąsiadów mogli wybrać sobie sami. Wystarczyło, że wskazali jedną ze 118 czarno – pomarańczowych szpadli, na których znajdowały się numerki poszczególnych posesji. 

Okazuje się, że infrastruktura “Srebrnej Polany” jest już gotowa. W ciągu najbliższych dni na działkach pojawi się też energia elektryczna.

Działki są podporządkowywane już także pod kątem zaopatrzenia w wodę. I ogrodzenia. W lipcu szczęśliwcy, którzy podpiszą umowę, będą mogli z tych działek skorzystać. 

Ile działek, tyle też pomysłów na ich zagospodarowanie. Pani Elżbieta zamierza postawić na warzywa z własnej grządki i owoce.

Ulubione drzewka owocowe. Gruszki, śliwki, czereśnie. Mam też już pomysł na walkę ze szkodnikami tych owoców. Warzywa zaś tylko takie, które będę mogła zjeść od razu na miejscu. Żeby nie robić przetworów, nie dokładać sobie roboty. Bo to ma być rekreacja na emeryturze. 

Pan Piotr chce natomiast stworzyć prywatny plac zabaw dla dzieci. Bo jak maluchy zajmą się zabawą, tata będzie mógł się w spokoju na przykład poopalać.

Teren rekreacyjny. Jakaś trampolina dla dziecka. Mały basenik. Wszystko dla dzieci. Dwójka już czeka, aż będzie gotowe.

Żeby jednak działki zostały zagospodarowane, szczęśliwcy muszą pamiętać o wpłacie wpisowego.  Dodajmy jeszcze, że póki co działki trafią w ręce dzierżawców na trzy lata. ZGK zapewnia jednak, że jeśli zielonogórzanie będą przestrzegali regulaminu, to umowy na dzierżawę ogródków działkowych będą przedłużane.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: