HOTROZMOWA NA 96 FM:UCZELNIA:

Rektor UZ: Wierzę, że jak najdłużej będziemy kształcić stacjonarnie

Dziś inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Zielonogórskim. W roku jubileuszu 20-lecia uczelni wiele studentów i pracowników – jeśli chodzi o celebrowanie rocznicy omija – ale najważniejszy jest fakt, że żacy wracają do nauki stacjonarnej.

Gościem porannej Rozmowy na 96 FM był prof. Wojciech Strzyżewski. Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego liczy na to, że kształcenie jak najdłużej będzie prowadzone w tradycyjny sposób.

Z jednej strony bardzo się cieszę, że będziemy mieli większość zajęć stacjonarnie, jedynie wykłady dla dużych grup będą zdalnie. Z drugiej strony smucę się, że w auli nie będzie tłumu ludzi, tak jak zawsze. Zwykle brakowało miejsc, a teraz – ze względu na sytuację epidemiczną – ta inauguracja znowu będzie w ograniczonej formie. Zachęcam do oglądania transmisji.

Dziś inauguracja roku akademickiego. Rektor uczelni żałuje, że będzie ona zamknięta dla publiczności.

Na pewno jesteśmy przygotowani do tego, żeby prowadzić zajęcia zdalnie. Nabyliśmy doświadczenie przez ostatnie półtora roku. Jeżeli będzie taka potrzeba, to zajęcia będą zdalnie, ale wierzę, że jak najdłużej będziemy w stanie prowadzić zajęcia stacjonarnie.

Inauguracja będzie transmitowana u nas. Początek o 11:00. Cała Rozmowa na 96 FM do zobaczenia na wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: