HOTUCZELNIA:

Rektor już po trzeciej dawce przypominającej. Kanclerz UZ także [WIDEO]

Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego może być przykładem dla wszystkich wahających się w kwestii szczepień. Profesor Wojciech Strzyżewski przyjął dziś trzecią, tzw. przypominającą dawkę szczepionki przeciwko covid-19.

Według rektora naszej uczelni – szczepionki to przede wszystkim krok ku bezpieczeństwu społeczności. Nie tylko tej akademickiej.

Rozsądnie rozumując każdy, kto chce być bezpieczny, powinien się zaszczepić. Mówię to jako rektor – jest to przecież efekt badań naukowych. Należy naukowcom zaufać, że ta dawka wzmocni naszą odporność.

Na szczepienie trzecią dawką w Mobilnym Punkcie Szczepień na Kampusie A zdecydowała się także kanclerz naszej uczelni. A jak wyglądają statystyki, jeśli chodzi o studentów? Mówi lekarz Piotr Kimla.

Początkowo było ogromne zainteresowanie ze środowiska Collegium Medicum. Studenci kierunków medycznych. Teraz widzimy, że młodzież się doszczepia. Zauważyli, że jest to realne zagrożenie. 

Szczepienie przypominające dla władz naszej uczelni było ostatnim elementem Ogólnopolskiego tygodnia informacji o szczepionkach.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X