HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Radni podjęli decyzję: Wzrośnie podatek od nieruchomości

Zielonogórscy radni podjęli decyzję podczas wtorkowej sesji o wysokości podatku od nieruchomości. Od stycznia 2021 roku zarówno osoby fizyczne jak i przedsiębiorcy będą płacić więcej.

Za przegłosowaniem uchwały było 10 radnych Zielonej Razem, przeciw 7 radnych Koalicji Obywatelskiej, a 6 radnych Prawa i Sprawiedliwości wstrzymało się od głosu.

Radny Zielonej Razem Paweł Wysocki stwierdził, ze podwyżka jest bardzo niska, oscylująca w granicach niecałych 4 procent w porównaniu do bieżącego roku i nie będzie zbyt mocno odczuwalna:

Podwyżka była podniesiona tylko o stopień inflacji. Dla lokali o powierzchni 100m2 to będzie podwyżka kilkudziesięciu złotych rocznie. To nie będzie wielka tragedia. My jako samorząd też borykamy się z olbrzymimi problemami finansowymi. Ponieśliśmy koszty związane z koronawirusem. Miasto nie ma wielkich dochodów, a podatki to jedne z największych dochodów miasta, więc to nie jest zbyt wielka zmiana. 

Radny KO Marcin Pabierowski komentując głosowanie stwierdził, że taka uchwała jest krzywdząca szczególnie dla przedsiębiorców w dobie trwającej pandemii koronawirusa:

Przedsiębiorcy mają problemy, jest zła koniuktura na rynku. Powinniśmy obniżać podatki, a nie podwyższać. Poza tym podatki od nieruchomości były podwyższane rok temu o 30 procent. Dziś przed wprowadzeniem budżetu wprowadzamy podwyżki i tym samym nie pomagamy. Powinniśmy przetrwać i ocalić miejsca pracy i przedsiębiorców, bo oni to oddadzą to z nadwyżką.

Dodajmy, że radni przegłosowali uchwałę o likwidacji noclegowni. Ma ona istnieć tylko do końca tego roku. Poza tym miejscy rajcy wystosowali apel do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie zatrzymania zmian w przepisach aborcyjnych.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: