Puchar Polski jedzie do Zielonej Góry!

Enea Zastal BC z drugim w tym sezonie trofeum! Zielonogórzanie w finałowym meczu turnieju o Puchar Polski pokonali w Lublinie PGE Spójnię Stargard 86:73.

Wszystkie oczy w tym spotkaniu były zwrócone na Iffe Lundberga. Duńczyk finałem żegnał się z zespołem i przenosi się do CSKA Moskwa. Lider do końca był liderem zespołu zielonogórzan. Liczby? 21 punktów, 8 przechwytów, 6 zbiórek i 5 asyst.

Finał nie był jednak spacerkiem. Zielonogórzanie prowadzili przez cały mecz, ale stargardzianie starali się trzymać blisko. Do przerwy wprawdzie Zastal miał 17 punktów przewagi, ale w trzeciej kwarcie szybko przekroczył limit fauli, a Spójnia starała się cierpliwie odrabiać punkt po punkcie. Rywale zdołali zejść poniżej 10 „oczek”, ale decydujące słowo należało do zielonogórzan.

Minutę przed końcem czwartej kwarty, przy stanie 80:71 „trójkę” trafił Lundberg i Zastal prowadził 12 punktami. Stało się jasne, że puchar jedzie do Zielonej Góry. Nie dziwi więc też fakt, że to „duński dynamit” otrzymał nagrodę MVP finału.

Chciałbym pogratulować PGE Spójni, nie tylko za dziś, ale za cały udany turniej. Z mojej perspektywy powinniśmy skończyć ten mecz wcześniej. Zamiast tego zrelaksowaliśmy się i graliśmy zbyt miękko. Pozwoliliśmy Spójni wrócić do meczu.Žan Tabak, trener Enei Zastalu BC

To trzeci puchar w historii zielonogórskiego klubu i drugi skalp w tym sezonie. Przypomnijmy, Zastal na starcie sezonu zdobył też Superpuchar Polski.