HOTZIELONA GÓRA:

Prezydent: Szpital? Niemal każde miasto buduje nowy

Porozumienie ponad politycznymi podziałami szansą na nowy szpital w Zielonej Górze? Zdaniem prezydenta Zielonej Góry tak. Janusz Kubicki o potrzebie budowy nowej lecznicy w mieście mówił dziś w audycji Prezydent na 96 FM.

O służbie zdrowia z punktu widzenia szpitala sporo dziś na naszej antenie. W porannej Rozmowie na 96 FM o inwestycjach w Szpital Uniwersytecki mówił prezes Marek Działoszyński. W audycji Prezydent na 96 FM Janusz Kubicki przekonywał o słuszności budowy nowej lecznicy. I przywoływał przykłady nowych placówek w kraju.

Trzeba o to walczyć. Sprawdźmy, ostatnio bardzo podobne miasto jak Rzeszów, tam podpisano porozumienie o budowie nowego szpitala dla uniwersytetu, w ramach rozwoju tego miasta. We Wrocławiu wybudowano nowy szpital i będzie budowany kolejny. Tak samo jest w Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Gdańsku. My mamy szklany sufit i uważamy, że się nie da.

Temat nowego szpitala w mieście powraca co jakiś czas. Kilka lat temu o budowie nowej lecznicy w okolicy Trasy Północnej głośno mówił poseł Jerzy Materna. Z kolei włodarz Zielonej Góry przekonuje, że szansą na nowy szpital byłoby porozumienie polityczne wielu środowisk.

Jeżeli de facto dla kogoś liczy się polityka, a nie dobro mieszkańców, to ciężko się dyskutuje. Dla mnie liczy się dobro mieszkańców. Każdy wie, że te obiekty lata świetności mają dawno za sobą. Nie ma woli, żeby porozmawiać na temat tego, co jest bardzo istotne. Każdy buduje nowy szpital. 

Jakie jest wasze zdanie w tej sprawie? Piszcie do nas. Przesyłajcie też pytania do władz miasta na adres: Prezydent@wZielonej.pl. Program w środy o 12:30.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X